Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem szabad magnéziumot...

Miért nem szabad magnéziumot szedni a 36. héttől?

Figyelt kérdés

Az orvosom nem mondta, hogy ne szedjem, de itt a gyk-n olvastam, hogy nem ajánlják. Elég sokszor keményedik a pocim és ilyenkor a magnézium és a pihenés segít.


37 hetes kismama


2011. júl. 4. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magnéziumot tényleg ne szedj, inkább csak pihenj le. Nagyon csontosítja a baba fejét, ezzel megnehezíti esetleg problémát okoz a szülésnél.
2011. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Hogy csontosítja-e a baba fejét azt nem tudom, de 37 hetesen kellenek a jóslófájások, hogy felkészülhessen a méhed a szülésre. Meddig akarsz terhes lenni? Nagyon el fog húzódni a szülésed.
2011. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Fokozatosan kell elhagyni. Igazán azért lehet már elhagyni, mert a 36. hét után a babád érett, csupán hízik. Ha ilyenkor indul be a szülés, már nem lesz koraszülött. A magnézium pedig a simaizmokat segít ellazítani.. a méh simaizom. Ha beindul a szülés, a túl sok bevitt mg gátolhatja a fájásokat.

2011. júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A keményedsé ilyen idősen teljesen normális.

Én csak az amnio előtt és után szedtem MG-ot, amúgy alapesteben nem, mivel semmi sem indokolta.

2011. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a dokim a betöltött 38 hétig javasolta.

Nem fogadtam meg a tanácsát 36+5 hétre lett meg a baba,sürgősségi császárral.egészségesen.

Talán jobb lett volna szednem tovább ugyanis nekem extra sokat keményedett a pocim.

2011. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom azért nem szabad, mert ilyenkor már a természetre kell bíznia a dolgot.

Eddig azért kellett szedni, hogy a mg segítsen a méhizmok elernyedésében, de most már épp ellenkezőleg, az izmoknak feszülni kell, hogy felkészülhessenek, gyakorolhassanak a szülésre.

37 hetesen már illő is keményedni, erre már nem szabad szedni semmit. Meddig szeretnéd hordani a babád?

2011. júl. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt is hallottam, hogy a lepénynek se tesz jót 36 hét után mert meszesíti, de nem 100%-os info.
2011. júl. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!