Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha pihennem kéne (ágynyugalom)...

Ha pihennem kéne (ágynyugalom), de nem lehet, akkor abból nagy baj lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a dokinál, 31. hetet töltöm pénteken, megnézte a méhszájat, és a méhnyak 1 ujjnyira meg van rövidülve, szerencsére a méhszáj zárt (1000 az értéke). de azt mondta, hogy feküdjek sokat,mert ez 31. héthez képest túl rövid méhnyak, meg több magnéziumot is rendelt, mert keményedik is a hasam rendesen. azt mondta, ha nem múlik, akkor még a kórházba is érdemes lenne befeküdni. a gond, hogy van egy 2,5 éves kislányom, aki mellett pihenni nem nagyon lehet, plusz a házimunka. nincs segítség senki. a férjem úgy tűnik nem értette meg, hogy mi van, ugyanúgy csinálja flegmán a plsuzmelót nekem, ma reggel már beolastam neki, hoy talán ha nem jutott volna el az üzenet, akkor megismétlem. ....

de még ha ne is így lenen, a kislányommal nek ülhetünk egész nap idebenn?.....be vagyok tojva őszintén szólva.


2011. jún. 30. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyszülők? Esetleg ha van nagyi, aki nem dolgozik, elmehetne hozzátok, napközben tudna a kislányoddal foglalkozni.
2011. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát a semmi segítség az, hogy nicnsenek nagyszülők. anyósom az ország másik végében lakik, én anyukám már meghalt. (apósom szintén, apámmal az ő hibájából 10 éves korom óta nem sok kapcsolatom van). és nem olyan rég költöztünk ide ahol most lakunk, szóval barátok,ismerősök sincsenek.
2011. jún. 30. 14:09
 3/9 anonim ***** válasza:

ugyanez a szitu, csak még a legelején vagyok.

februárban volt egy vetélésem, májusban lettem terhes megint. gyógyszert szedek, de a 6. héten ismét véreztem, így a dokim szigorú ágynyugalomra ítélt, ill. nem lehet(ne) sétálni, lépcsőzni, házasélet nuku.

ebből kb. annyit tudtam megvalósítani, hogy nincs sex, és nem lépcsőzök. feküdni akkor tudok, amikor alszok, meg amikor a fiam (2,5 éves) du. alszik.

sétálni, játszótérre muszáj menni. a férjem dolgozik, segítségem semmi nincs. iszonyatosan nehéz így.

júliusba megyek a 12 hetes UH-ra, nem voltam 5 hete, akkor derül ki, hogy minden rendben van e, de nnagyon izgulok..

remélem a Te babád is kitart, és minden rendben lesz.

egyébként az én férjem sem érti meg, hogy pihennem kell, mikor itthon van se segít sokat, úgyhogy teljesen átérzem.

2011. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Anyósod nem tudna elmenni hozzátok? Pár hétig, ha más lehetőség nincs.

Nekem is 200 km-re lakik anyukám, amikor terhes voltam a második fiammmal, volt róla szó, hogy lehet feküdnöm kell a végén. Hál'Istennek végül nem volt rá szükség, de mi is csak így tudtuk volna megoldani.

Más ötletem sajnos nincs. Tudom, milyen nehéz.

2011. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! 3 gyereket szültem és volt egy középidős vetélésem. Sok tapasztalatom van ezen a téren. Az első két babám olyan orvosnál jött világra, aki szerette kitölteni a kórházi ágyakat kismamákkal, hiszen pénz jár neki utána. Annyit ijesztgetett, hogy az első babám 34 hétre született, makk egészségesen 2320 gr-al. 9 nap kórház után otthon voltunk, most a vasszöget is megeszi és 9 éves. Viszont a második babával 7 évet vártam, mert annyira féltem az ujabb várandóságtól. Viszont nem hagytam magam ijesztgetni. Nem is volt gond, 39 hétre jött 3400 gr-al. Ezután jött a vetélés, erről most nem írnék. Az ágyacskában ott pihen a 7 hetes kisfiam. Ő már másik orvosnál született. A természetesség híve ez a doki. Sosem emlegette a kórházat, bíztatott, pedig már a 24. hétenn 2100 volt a méhszájam. Le volt rövidülve a méhnyak és nyitva is volt. Ennek ellenére csak annyit kért, hogy a 13 kg-os fiamat ne emelgessem, de a szex, házimunka és bármi más, mehet tovább. Fekvésről szó sem volt. Nem kíméltem magam, annyit rohangásztam takarítottam, hogy a lábam olyan volt mint a ház a víztől, de nekem így volt jó. És láss csodát a kisfiam a 41. héten jött napvilágra 4910 gr-al és 60 cm-el. A szülésnél bele sem avatkozott, csak jelen volt és csodálatos emlék maradt.

Bízzatok magatokban, a természetben és a babában! Nem azt mondom ezzel, hogy ne tartsátok be az orvos kérését, mert ehhez nekem jogom nincs és a felelőség sem az enyém, de ha lelkileg rendben vagy és nem stresszelsz, akkor sokkal jobban bírod testileg is a várandóságot!

Kitartást kívánok és egy egészséges babát nektek!

3 gyerekes anyuka

2011. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártam a 31 héten, nekem mondjuk nincs gyerekem. A magnézium maximális adagja sem segített, mert hiába feküdtem egész nap, csak wc-re mentem ki, így is megvolt a napi 10 keményedés, ami dokim szerint a felső határa a normálisnak. A 33 heti kontrollon elmondtam, hogy a mg nem segített, azóta Cordaflex tablettát szedek és a keményedések megszűntek fél nap alatt, az azóta eltelt 4 hétben összesen nem volt 10 keményedésem. Így nem kell feküdnöm...

(Anyósom is ezt szedte, amikor ugyanez volt a panasza, miközben a párommal volt terhes és neki is használt :)))

2011. jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát köszi a bíztatást, de én azért aggódom.

egyedül abbban reménykedem, hogy az első szülésnél nagyon lassan tágultam, végül 20 óra vajúdás után oxitocinra került sor. szóval hogy a méhszáj azért tartja magát , amíg kell, ha a méhnyak már rövid is.

amúgy a dokim nem az a fajta, aki pénzéhes lenne, van neki annyi magánpáciense, hogy igazán nem szorul rá, inkább nagyon is lelkiismeretesnek mondanám. nem erőltette a kórházat, csak mondta hogy ha úgy van, akkor akár a kórház is indokolt lehet. amúgy 2 hét múlva megyek megint, akkor megint megnézi, mi a helyzet.

ez a cordaflex, ez gondolom receptre van? nekem is azt mondta hogy napi 10 keményedés a maximum.

2011. júl. 1. 14:01
 8/9 A kérdező kommentje:

már csak azt nem értem, hogy megnéztem, és tök másra való a cordaflex?...


"A készítmény hatóanyaga a nifedipin a dihidropiridin csoportba tartozó kalcium-antagonista.

Értágító, a szív oxigén ellátását javító hatása révén alkalmas angina pektorisz roham (mellkasi szorító fájdalom) megelőzésére, valamint hipertóniás sürgősségi állapot (életveszélyesen magas vérnyomás) kezelésére."

2011. júl. 1. 14:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően szívgyógyszer, én is pilláztam, amikor felírta a doki (vényköteles), de segített! Azt mondta a doki, hogy javítja a méh és a méhlepény keringését, oxigénellátását és tényleg ;)
2011. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!