Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanár kismamik vannak errefelé...

Tanár kismamik vannak errefelé? Hanyadik hétig dolgoztatok?

Figyelt kérdés

Július végére vagyok kiírva, de lelkiismeretfurdalásom lenne, ha nem dolgoznám végig az évet. Nincs semmi gond - remélem, nem is lesz. De arra gondoltam, hogy utolsó 2 teljes hónapot jó volna a ráhangolódásra szánni.

Nem kitolás ez a gyerekekkel és a szülőkkel? 2. osztályos gyerekeket tanítok.


2009. márc. 25. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Tanás vagyok:)én oktben szültem így végigvittem az évet, jún ig...de ha bírod a helyedben én végigvinném simán.
2009. márc. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
attól függ,te hogy gondolod.egészségügyi szempontból simán végigviheted,ha a továbbiakban is ilyen jól birod a pocakosságot.viszont ha te úgy érzed,neked kell az a 2hónap,hogy ráhangolódj a pici érkezésére,akkor menj el!a szülők és gyerekek is meg fogják érteni,hogy milyen fontos ez neked..amúgy ez ilyen fiatal gyerekeknél még egyáltalán nem kitolás,év vége felé meg már amúgy is fáradtak,nem tanulnak annyit..:)szerintem.akárhogy is döntessz,mindkettő teljesen normális
2009. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is tanító vagyok. Június közepére vagyok kiírva. Sajnos én már nem vihetem végig a tanévet,de legalább május 22-ig vagy 29-ig dolgozni fogok/akarok.

Azt mondják jó,ha mozgok sokat,mert könnyebb lesz a szülés is. Én mondjuk nem tudnék itthon ülni. :)

28hetes

2009. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

En augusztus elejere-2.-ara- vagyok kiirva. Nekem is az a nagy dilemmam, hogy mikortol vehetnem ki a szules elotti szabdsagot, mert ha elmegyek evzaras elott ket-harom hettel, nem tudnak helyettesitot talalni. S vannak erettsegizo diakjaim.

Reszben az is igaz, hogy a vegere a diakok mar nem igazan tanulnak, mar a levegoben van a vakacios hangulat....

De mint ahoyg az elozo is irta, mindenki megerti az ilyen helyzetet, nem fog okolni , ha lemesz.

2009. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly júniusban szültem, de már februártól táppénzen voltam. Az iskola, ahol tanítottam tele volt hátrányos helyzetű gyerekekkel, sok volt köztük a középsúlyos értelmi fogyatékos. Mikor kiderült a várandósságom úgy terveztem, áprilisig fogok dolgozni, de miután előző év decemberében az egyik másodikos (12 éves!) kislány megrugdosott úgy döntöttem, fontosabb a baba, mint az a kevés plussz pénz amit azért kapnék, ha tanítanék. Gondold át, Te hogy bírod a strapát, s aszerint dönts!
2009. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanító vagyok. Augusztus elején fogok szülni. Nekem elsős osztályom volt. Amikor decemberben kiderült, hogy babát várok, azonnal elmentem táppénzre.Nekem volt már vetélésem és nem akartam kockáztatni. Féltem a járványoktól, hiszen az elsős gyerekekkel szinte testi kapcsolatban vagyunk ,ölelések, kézfogás stb. Az idegi megterhelést is nehezen viseltem volna, mert hátrányos helyzetű gyerekekkel volt tele az osztály. A férjem azt mondta, hogy nem köszöni meg nekem senki, ha végig viszem a tanévet, a mi gyerekünk fontosabb.Igaza volt, nem bántam meg, hogy itthon maradtam.
2009. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én április végén szülök. Az első félévet csináltam végig, lezártam a gyerekeket és a második félévet már nem kezdtem el.

A 26. hétig dolgoztam. Nekem ebből a szempontból éppen jól jött ki.

Viszont nem bánom, hogy azóta itthon vagyok, mert a tél közepén beindultak a mi sulinkban a betegségek,járványok.


Igazából nagyon is bele tudok gondolni a helyzetedbe. Nekem is lelkiismeretfurdalásom lenne, ha otthagynám őket pont így a tanév végére. De akkor is az lenne, ha a saját gyerekemtől "rabolnám el" az a két nyugodt hónapot, amit a felkészüléssel tölthetek.

Szerintem döntsön az, hogy milyen az egészségi állopotod, hogyan érzed magad, hogy viseled a várandósságot a későbbiek folyamán.

2009. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Jól esett olvasni más tanárok véleményét is.

A kollegáim persze azt mondják, hogy az iskolában a gyerekek nélkülem is megvannak, de a saját gyerekem nincs meg nélkülem. És azt mondták, hogy a helyettesítésen ne fájjon a fejem. Megoldják.


Nem tudom, hogy visszanéztek-e erre a kérdésre, de kíváncsi vagyok a további véleményetekre is:

Most kicsit meg is ijedtem, mert az éjjel háromszor is, hogy megébredtem, befeszült a hasam... Kicsit aggódom... Ráadásul 2 napos országos verseny lesz nálunk a hétvégén az iskolában. Nekem is sok dolgom lesz...

Az éjjel, amíg fent voltam, igencsak elgondolkodtam, hogy lehet, hogy mégis májusban valamikor elkezdeném a pihenést. (Remélem, előbb nem kell...)

2009. márc. 26. 07:45
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a 10. héttől itthon vagyok, mert magas volt a vérnyomásom. Itthon gyógyszer nélkül egy hét után visszaállt a normális szintre, azóta sincs vele baj. De az orvos nem engedett vissza dolgozni, mert szerinte fonotos, hogy nyugodt, stresszmentes legyen a kismama környezete és ha úgy érzi,hogy arra van szüksége, napközben le tudjon pihenni egy kicsit. Valljuk be, az iskola nem erről a légkörről híres. Nagyon rosszul esett, hogy hirtelen kellett eljönnöm, de ma már abszolút nem bánom. Gyakran görcsöltem, keményedett eddig is a hasam,egyre fáradékonyabb vagyok, nem bírtam volna dolgozni. Mindennél fontosabb nekünk ez a Baba, így nem volt kérdés, hogy az osztályomtól és tanítványaimtól válok el inkább,még ha ez kellemetlen is!!!

2009. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!