Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhességnél dolgoztatok?...

Ikerterhességnél dolgoztatok? Ha igen, hányadik hétig?

Figyelt kérdés

Én most tartok a 10. héten. Még dolgozom, de nem megerőltető a munkám. Nem emelek és nem is idegeskedek. Csak napi 4-5 órát vagyok a munkahelyemen. Szeretnék még másfél hónapot kihúzni.

Viszont bárkivel találkozok, mindenki kiakad, hogy miért járok be, otthon kéne feküdnöm, mivel nagyon veszélyes az ikerterhesség.

Szerintetek?

Van itt olyan, aki ikrekkel dolgozni járt?


2011. ápr. 25. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

12. hétig dolgoztam ikrekkel. Fogyatékos gyerekeket tanítok, elég sok benne a futkosás, de még bírtam volna pár hétig, csak épp a téli megfázásos időszak volt, és állandóan betegek voltak a tanulók, és nekik orrot kell törölni, stb. Amikor elkaptam egy jó nyavalyát, akkor engedtem az orvosomnak, aki az elejétől táppénzre akart venni, és eljöttem. Most azt gondolom, hogy úgy 20. hétig azért bírtam volna, ha fertőzések nincsenek. Szerintem lehet dolgozni, ha nem megterhelő, és amúgy minden rendben van.

Van egy ismerősöm, ő ülő munkát végez, és 24. hétig bírta, aztán már akkora volt, hogy alig kapott levegőt, és elment táppénzre. 39. héten három kiló feletti ikreket szült. Remélem, velünk is ez történik majd :)

2011. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Én értelmes gyerekeket tanítok. Nagyon szeretném lezárni ezt az évet, aztán úgyis jön a nyári szünet.

De ha választanom kell a saját kettő vagy az osztályom között, egyértelmű lenne a választás!!!

2011. ápr. 25. 12:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a 22. hétig dolgoztam (irodai munka napi 8 órában). Addig simán bírtam, nem volt megerőltető sem a munka, sem a bejárás.

A terhesség, így az ikerterhesség sem betegség, tehát nem gondolom, hogy emiatt feküdni kellene, sőt! Én szinte végig arra törekedtem, hogy minden nap sétáljak, mozogjak valamennyit, hogy a szülésig azért kondiban legyek. Szerencsére ez sikerült is. :)

Jó tanévzárást és további szép terhességet kívánok Neked!

2011. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!