Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogom-e tudni szoptatni a...

Fogom-e tudni szoptatni a babámat?

Figyelt kérdés
22éves vagyok, 159 cm és mindössze 74/B-s a mellméretem. 6 hetes terhes vagyok. Úgy tudom terhesség alatt nől a mellméret is. Fog nőlni a mellem? Ha nem, akkor fogom tudni ilyen kis mellen szoptatni a gyermekemet? Kinek mennyit nőtt a melle terhesség alatT?
2011. jún. 21. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

A szoptatást nem befolyásolja a mellméret.

És nem nől,hanem nő.

2011. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Egyik barátnőmnek akkora melle van, hogy mindkettő elférne egy férfitenyér alatt. Alig tudta elválasztani a fiát mire az oviba ment, még akkor is volt teje, nem is kapott tápot soha a gyerek. Nem mellméret kérdése a szoptatás sikeressége, inkább múlik a tájékozottságon, és hogy tudatosan kerülöd-e a buktatókat (cumi, cumisüveg, időre etetés, méregetés, hasonlók).
2011. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A terhességem előtt nekem is 75B volt a méretem. A fiam 15 hónapos koráig szopizott. Nem függ a mell méretétől. Nőtt a mellem egypár méretet, ami meg is maradt, de szimplán, mert sokat híztam. :(
2011. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én 75b ről indultam és 95d lett:)) de amugy nem függ a cici méretétől a tejtermelés.
2011. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 75Bs. Egy dekát nem nőtt sem a terhesség, sem a szoptatás alatt. 7,5 hós a babám, 6 hónapig csak anyatejes volt és még most is naponta 6-7-8szor szopizik! Van ismerősöm, akinek 70As a mérete, 3 gyereket szoptatott gond nélkül. Ne aggódj, nem a méret a lényeg!!!!:o)
2011. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyámnak világ életében pici melle volt, mások babájának is adott tejet, amíg kórházban voltunk születésem után (műtöttek, így hónapokig bent voltam). Nekem 22 évesen nagy didijeim vannak (nagyanyáim génje). Nem valószínű, hogy ettől dől el a szoptatósdi.
2011. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! Megnyugodtam! :)

Sajnos senki nincs a környezetemben olyan nő, aki tudna ilyenekben segíteni. :( édesanyám elhagyott még gyerekként. Édesapámmal nem tudok nő dolgokat megbeszélni. Párom édesanyja meghalt. Úgyhogy köszönöm mindenkinek a választ!


Első kommentelőnek: köszönöm, hogy kijavítottál. akkor nem nől, hanem nő :)

2011. jún. 21. 13:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem jó nagy melleim vannak de sajna nem tudtam egyik gyerekemet sem szoptatni, pedig mindent elkövettem amit csak lehetett .-(
2011. jún. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is B-s a mellem,terhesség alatt nem nőtt semennyit,szoptatás alatt is egy nagyon kicsit,de nekem nem volt elég a tejem,két mellből szoptattam de még így is kevés volt neki:(
2011. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A mell méretének semmi köze a tej mennyiségéhez. Sőt! A környezetemben eddig azt tapasztaltam,minél kisebb valakinek a melle,annál több a teje:) Nekem terhesség alatt(most a másodikkal sem) változott a mérete. Én ha megfeszültem akkor is csak fele tej-fele tápszer arányban tudtam etetni a babámat,de elégedett vagyok,ez is több a semminél. Most is fogok próbálkozni,hátha több lesz mint először. Nem próbáltam,de most kipróbálom a MoreMilk kapszulás és a maláta italt is. De legjobban sok fejéssel fogod tudni szaporítani.
2011. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!