Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem miért nem csinalnak 18....

Nekem miért nem csinalnak 18. heti vizsgálatot?

Figyelt kérdés
nem mindenhol szokták?16.hetin azt mondta az orvos mikor megkérdeztem hogy kb. egy hónap mulva kell jönnöm ujra.én már nem értem ezt akkor minek irják a tájékoztatón is meg itt is olvasni hogy valakinek csinalnak.
2011. jún. 20. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:

18.heti genetikait?

Azt mindenkinek szokták,hívd fel a dokit és kérdezz rá!

2011. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Mert nincs 18. heti genetikai, az igazán fontos az a 12 heti, ahol a tarkóredőt mérik. ott az összehasonlítás miatt fontos, hogy közel egyidőben történjen.

A 18. heti, genetikai ultrahangnak hívják, de egyébként teljesen hétköznapi, az AFP ismeretében végzik általában 18. hét után. Ha rendben volt a 12. heti és az AFP sem volt orbitálisan magas 6-7 körüli, megnyugodhatsz, semmi baja a magzatodnak. És nem lesz a 20. héten sem, amikor te mész.

Mert azt nézik fedi e bőr minden testrészét illetve alacsony AFP-nél Down kórra utaló jeleket keresnek. De ezek meg vannak a 18-19-20 héten.

A 20. hét tökéletes. Ha bármit találnak, úgyis amniocentézis az is hetek, vagy egyéb vizsgálatok.

Nincs ennek jelentősége napra, percre pontosan mikor történik. Ha meg egyébként sem akarnád elvetetni, akkor még úgy sem. Ha meg elvetetnéd, az úgysem ezen ultrahang alapján történe, hanem egyéb vizsgálatok.

2011. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

lehet ezt is kórháza válogatja,

én négyszer voltam uh-n: 12, 18, 32, 36. hét

van aki már a 4-6. héten elmegy

lehet nálatok ez a 16. heti az amit máshol a 18. héten csinálnak


a 2. írta, hogy ha az AFP 6-7 körüli.... na azért az kicsit sok lenne, 2,5-ig jó az AFP (persze ha magasabb sem feltétlenül jelent bajt, de a határérték 2,5-nél van)

2011. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem sem volt 18.heti. 16.héten voltam,utána mentem 20 hetesen,24 majd 28,és ma megyek megint. (24 hetes uh-t csak azért csinált,mert látni szerettem volna a Babómat,amugy akkor nem csinálnak uh-t)

Nekem külön genetikai uh nem volt,mindig mindent rendesen megnézett eddig az orvos.....

33hkm

2011. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha 6-7, akkor nagy baj van, és mondta a védőnőm, hogy volt már ilyen a körzetében és az egyik barátnőmnek és meg is kellett szülnie a babát. (mert nyitott hasfala volt vagy valami baj volt a babával) De nem az AFP alapján, csak már az is jelezte és azonnal Pestre küldték és ott ultrahangozták stb

Attól hogy a határértéke ennyi, lehet magas. és az ilyen extrém magas bajt jelez. Illetve pont ez a lényege az egész vizsgálatnak.

2011. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sumergo ***** válasza:
A kb. 1 hónap múlva, az a 20. hét ha jól számolom. Az teljesen rendben van, én a múlt héten voltam, és az nekem is a 20. héten volt már. Több barátnőm is a 20. héten volt a 18. hét helyett. Orvosa válogatja. Ne aggódj!
2011. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a doki,hogy már a 18. héten nincs uh. Helyette van a 20. héten. Sőt én nem is havonta jártam eddig. Voltam 6 hetesen,aztán 12 hetesen,genetikai uh. És majd csak a 20. héten megyek megint. A doki szerint felesleges a babát bolygatni ha minden rendben.
2011. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én voltam a 12.heti uh.-n ahol a tarkóredőt nézik,16.hétig afp.vizsgálat,18.heti genetikai uh. stb.


Tavaly szültem akkor még volt genetikai,már nincs?

2011. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mitől lenne genetikai egy ultrahang, utolsó? Sima ultrahang, csak ez a neve, mert ez az utolsó vizsgálat a véghajrá előtt, ahol genetikai rendellenességeket ki lehet szűrni, van még idő vizsgálatok elvégzésére és abortálni a beteg magzatot.

De egyébként mindegyik vizsgálatnak célja van, de egyébként sima, mezei ultrahang és sima mezei ultrahang géppel csinálják. Ugyanazzal, mint a nem genetikainak nevezettet is.

2011. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!