Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy veszem észre, ha haskemén...

Ketteske kérdése:

Hogy veszem észre, ha haskeményedésem van? Fáj?

Figyelt kérdés

Gyakran simizem a pocakom és néha feltünik, hogy egyes részein keményebb, máshol puhább. Ez a keményedés? Nekem viszont nem percekig tart, hanem akkor órákon át ilyen, de nem kellemetlen, nem fáj. Tudtok ez alapján segiteni?

25 hetes kismama


2009. márc. 20. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Van amikor csak a baba mocorog, helyezkedik és csak a hasad egyik része szépen lassan kidudorodik, és szinte kőkeménnyé válik, máshol viszont puha. Ezt állítólag csak a baba okozza, nem fáj. Mondjuk nekem néha volt hogy kellemetlen volt, mert pont nyomott valamit, hólyagot, egyéb dolgokat stb. De soha nem órákon át.


A másik fajta haskeményedést végülis méhösszehúzódás okozza, és nem csak a pocak egy része, hanem az egész bekeményszik. Ennek sem szabad tartania túl sokáig. Ha rendszeressé válik és óránként több, mint 4x előfordul, orvoshoz kell menni. Braxton Hicks összehúzódásoknál is szokott ilyen lenni.

2009. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, akkor valószinü, hogy csak a baba. Azért szedek magneb6-ot, gondolom nem árt.
2009. márc. 20. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a babát érzed!Nekem is volt ilyen, nyáron szültem a végén már nagyon nem birtuk a dög meleget! Vizes törcsivel törölgettem a hasam, olyankor mindig kinyomta magát!De ha keményedik akkor az egész hasad megfeszül, azt érezni is fogd! Nem fáj csak furcsa!A magnézium az nem árt!
2009. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Magne B6-ot csak akkor szed, ha az orvos vagy védőnő javasolta!

Nem szabad csak úgy szedni!

2009. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért mi baja lesz tőle? nyugodtan lehet szedni.
2009. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedd a magnéziumot!!!

Sőt!!!!

Abszolut nem árt,semmi bajod nem lesz.

2009. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Doki javaslatára szedem.
2009. márc. 20. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!