Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt h vizsgálja? Fáj? Ma...

Azt h vizsgálja? Fáj? Ma voltam dokinál mert fáj, ég, görcsöl a gyomrom. Azt mondta megnézi holnap reggel az epémet menjek éh gyomorral.24hetes km

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
uh, illetve szükség esetén gasztrón csövet kell nyelni (tükröznek). Egyik sem fáj, nekem 5 héttel szülés után csinálták mindkettőt, majd rá néhány hétre műtöttek is epekő miatt. Terhesen is műtenek ha szükséges.
2011. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló utolsó mondatát megcáfolnám: nem műtenek.

Másfél hónapja derült ki az epekövem, mikor egy éjjel piszokmód begörcsöltem, és kórházba vittek.

Azóta könyörgöm, hogy műtsenek meg, mert heti két-három alkalommal arra az érzésre ébredni, mintha fél percenként gyomorszájon rúgna egy ló, nem olyan vidám... főleg, mert eltart másfél-két óráig egy-egy görcs.


Erre a dokim válasza: nem műtenek. Nem, mert nincsenek olyan tüneteim, mint sárgulás, májfunkciós zavarok, májkárosodás, stb. Szerinte így, ezek egyike vagy mindegyike nélkül egyetlen épeszű sebész sem fog megműteni.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: először tutira UH, aztán, ha azon nem talál eltérést az epénél, akkor esetleg gyomortükrözés (ez utóbbi kissé kellemetlen). Bár abból, amit leírtál (fáj, ég, görcsöl), én inkább refluxra tippelnék.

Sok sikert neked, remélem, nem lesz semmi gond!

18 hkm

2011. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem már terhesség előtt is felfedezték az epe problémáimat....Először mindenképp UH,és igen utána tükrözés...De én arra nem mondanám,hogy kissé kellemetlen,ne haragudj, de az ellenségemnek nem kívánom. Én a helyedbe viszont nem valószínű,hogy terhesség alatt bevállalnám a gyomortükrözést....Műteni biztos, hogy nem fognak terhesség alatt.....

Tényleg nem akartalak megijeszteni,ne haragudj...De nekem szörnyű volt a tükrözés....

31hkm

2011. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
első vagyok, a gasztrós orvos a Jánosban mondta, hogy terhesség alatt is műtenek, nem a kisujjamból van az infó...
2011. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!