Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp vizsgálatra reggel üres...

Afp vizsgálatra reggel üres gyomorral kell menni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 22. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védönö azt mondta hogy nem kell éhgyomorra menni és nem is muszáj korán mennem! Ugyhogy nyugodtan ehetsz!

Boldog babavárást!


13 hetes kismama

2008. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a védőnő, hogy ehetek előtte.
2008. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Szia! Igen. Maximum szénsav mentes vizet lehet inni előtte, de én nem mertem. Mikor nekem csinálták, vittem magammal az első reggeli vizeletből is (közép sugarasat). Jó, ha viszel még magaddal valami kis csokit, vagy valamilyen rágcsálni valót, mert vérvétel után jól jöhet. Üdv. 37. hetes kismama
2008. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell éhgyomorra menni, mert olyan kémiai anyagokat vizsgálnak a vérben, aminek nincs köze az étkezéshez. Csak a cukorterhelésesre kell majd az éhgyomor.

Üdv.28 hetes kismama

2008. nov. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell éhgyomorral menni. Rám délután 1 órakor került sor, azelőtt túlestem már az uh-on és végigvártam a sorom. Délelőtt, vagyis reggel még dolgozni voltam.

Egyéle előtte nyugodtan, itt ennél e vizsgálatnál nem fog számítani.

2008. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Nekem a védőnő azt mondta, éhgyomorra kell menni plusz pisit kell vinni.

Ehhez képest ápolónőtől hallottam, hogy egy fél kiflitől még nem módosul az eredmény.

Én is hamarosan menni fogok majd AFPre, de tuti eszek előtte, mert ha kiürül a gyomrom, azonnal hányok...nem merném megkockáztatni, hogy ott jön rám...

2008. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Hát ilyenkor igazodjon ki bárki is...:( Ez bosszantó...vajon miért mondja egyik védőnő ezt,a másik pedig éppen az ellenkezőjét?

Egyébként nekem sem kellett üres pocakkal menni,sőt a nővérke még ki is hangsúlyozta,hogy milyen feleslegesen terhelik ezzel a gyomrot (márhogy az éhséggel ) Üdv

2008. nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kihangsúlyozta az asszisztensnő, hogy nyugodtan reggelizzek, nem éheztetik feleslegesen a kismamákat.
2008. nov. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy eloszlassam a kételyeket, mindenkinek igaza van, aki válaszolt. Az AFP eredményt valóban nem befolyásolja az, hogy ettél-e előtte vagy sem, mivel olyan biokémiai összetevőket vizsgál, amit az étel nem befolyásol. Viszont kórházanként más a protokoll, van, ahol az AFP-vel együtt nézik az első vérképet is, valószínűleg ott, ahol vizeletet is kérnek. Ahhoz pedig az kell, hogy éhgyomorra menj, mivel vércukor szintet, koleszterint, vasat stb. is néznek belőle.
2008. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!