Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor volt előtejetek? 25hetes...

Mikor volt előtejetek? 25hetesen nem korai? Csak az egyik ciciből jön, ez miért lehet?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez mindenkinél változó. Van akinek szülés előtt indul be, van, akinek szülés után. Én most 18 hetes vagyok és nekem is az egyik cicimből jön ilyen átlátszó "előtej".

2009. márc. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem korai és nem jelent semmit, az sem, hogy csak az egyik ciciből jön.

Nekem már félidőtől volt, a mellem is rengeteget nőtt, az utolsó hetekben már zuhanyzás közben szó szerint elcsöppent az előtej. Előre dörzsöltem a markomat, hogy hú, nekem biztos hogy lesz tejem, nem járok úgy majd mint szegény anyukám, akinek sohasem volt teje, nem tudott szoptatni, pedig négyen vagyunk testvérek. Mégis úgy jártam, a fejemre is állhattam, kipróbáltam mindent, de szülés után hetekkel is csak annyi előtejem volt, mint terhesen, az anyatej nem indult be. Azután már előtej sem volt.

Sok kismamának viszont alig van előteje, kisebb marad a cicije, mégis vígan szoptat, a barátnőm ilyen feltételekkel 12 hónapig szoptatta a babáját és még adott is el tejet, mert annyi sok volt neki.

Szóval tényleg nincs összefüggés.

Viszont ne nyomogasd, ne masszírozd, legalábbis nekem azt mondta a dokim, hogy ne "zaklassam" a mellbimbómat és a mellemet szülés ellőtt.

2009. márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon korán, már a 20. héttől volt. A környezetemben senkinek nem volt vele ilyen korai tapasztalata, így mindenki jól meglepődött. Kezdetben csak a jobb cicimből jött, aztán mindkettő aktivizálta magát.Úgy tudom semmi összefüggés a későbbi tejhozam és az előtej megjelenésének ideje közt. Teljesen normális jelenség, maximum kényelmetlen lehet.

Még annyi, hogy nekem pár hétig volt, aztán utána majd egy hónapig egyszer sem, ez is normális, nem kell megijedni.Most újra van.

Üdv, egy 31 hetes kismama.

2009. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 16.héttől folyamatosan van előtejem, van amikor teljesen átázik a pizsi éjszaka, nekem is hol egyikből hol másikból jön! A védőnőm szerint előfordul, nem jelent semmit, hormonoktól van!

Üdv: 29 hetes kismama

2009. márc. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!