Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek, milyen szinu...

Szerintetek, milyen szinu szeme lessz a kisbabanknak, ha az enyem sotet barna es a parome kek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 10:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk az Én részemről mindenkié sötétbarna, Apa részéről Apának és az Anyósomnak kék, mindenki másnak (Após , sógornő) barna.


1 éves kisfiamé: GYÖNYÖRŰ KÉK! :D


Na ez az amit Én sem gondoltam volna, mindig azt hittem, hogy barna szemű gyerekem lesz. Tévedtem.

2011. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A szemszín öröklődése leegyszerűsítve (Mendel törvényei alapján öröklődik):

Minden azon múlik, hogy Te milyen géneket kaptál a szüleidtől, milyen allélokkal rendelkezel (szüleid, nagyszüleid szemszínén is múlik, de nem törvényszerű, hogy örökölted a kék allélpárt). Ha hordozod a kék színt, akkor lehetőséged van arra 50%-ban, hogy kék szemű gyermeket szülj. Ha nem hordozod, akkor biztosan barna szemű lesz, viszont a baba hordozni fogja a kék színt, és születhet kék vagy zöld szemű utódja (az öröklődésnél a zöld és a kék szemeket egy színnek vesszük).

2011. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

enyém barna, férjemé zöldesbarna. szülőké barna...a lényom vakító kék szemű, igaz mégcsak 10 hónapos, várjuk hogy barnuljon. állítólag a férjem nagymamája kék szemű volt.


úgyhogy van esély a kékre, nálatok meg pláne!

2011. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem barna,férjemnek kék.

Van 3 kék szemű gyermekünk.

2011. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Apának is és nekem is barna a szemünk. A fiamnak erős mély kék.

Páromnál a családban mindenki barna, az én felmenőim közt van sok kék szemű.

2011. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szemem barna, férjemé kék. Mindkettőnk családjában van kék is barna is. 3 gyerekünk van és mindegyiknek sötétbarna a szeme. Azért reménykedem egy picit, hátha az új pocaklakó mégis kék szemű lesz.
2011. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!