Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor beszélt a szülésről...

Ki mikor beszélt a szülésről a fogadott orvossal?

Figyelt kérdés
Több hónapja járok rendelésekre(magán)de idáig az orvosom fel se hozta,hogy szüléskor mi legyen(nála szeretnék szülni)Amikor rákérdeztem hogy mi mennyi vagy hogy működik azt mondta ráér még ezt megbeszélni).Be se írt a naptárába pedig úgy hallottam ezt szokták.Nagyon bizonytalannak érzem ezt így olyan mintha lenne is meg nem is orvosom.Tehát semmi nincs lefixálva.Ja és a rendelésekért természetesen fizetek is neki,tehát gondolhatja,hogy nem azért mert felvet a sok pénz.Hogy volt ez nálatok Kismamák/Anyukák??
2011. máj. 30. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a dokimhoz jártam a kezdetek óta, sőt, egy missed ab-bal kezdtem nála a terhességem előtt. :(


Én kb. a 20. hét körül kérdeztem meg, hogy elvállalja e a szülésemet. Igent mondott. :) Én árat nem kérdeztem, ő pedig (helyesen) nem mondott semmit. 100 ezret kapott, fél órát volt bent, sima szülés volt, komplikáció nélkül, gyorsan zajlott. Utólag kicsit már eltúlzottnak érzem ezt a pénzt, de mindegy, már túl vagyunk rajta :)

2011. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De babás vagy már?

Nálam annyi volt,hogy mielőtt terhes lettem voltam nála egy uh-on. Akkor mondtam neki,hogy nemsokára tervezzük a babát, vállal-e szülést. Mondta,hogy igen. Rá egy hónapra mentem vissza,hogy babát várok!:)) Ennyi! Azóta hozzá járok!

2011. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél sokáig mi sem beszéltünk erről.

Aztán kb középidőben rákérdeztem,hogy ez hogyan működik,és mennyibe kerül ez nekem? Mondtam neki,hogy elnézést,hogy ilyen nyíltan rákérdezek az anyagiakra,de sajnos nem tudok erről semmit,így inkább ez a tiszta út. Ennyi volt.

Mondtam,hogy természetesen szeretném ha ott lenne a szülésnél,és erről többet nem beszéltünk.


Most a második babámat várom,és már amikor először mentem (5 hetesen) akkor mondta ezt mondta egy kérdésemre válaszolván: "Ráérünk ezen majd akkor gondolkodni,ha ott leszünk a szülőszobán,persze ha felkér engem,hogy ott legyek".


Nálam mondjuk alap dolog,hogy semmit nem szégyellek az orvosom előtt,így minden kérdést felteszek,minden kételyemet elmondom,akkor is ha esetlegesen ciki. Ha te bizonytalan vagy,akkor ezt pont így mondd el neki.

Hogy te emiatt nyugtalan vagy,te úgy tudtad hogy ez így szokás,és nyugtasson meg hogy azért mert még nem téma köztetek rendben lesz minden.

2011. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

14:35-ös vagyok.

Árat egyébként úgy tudom nem igazán szeretnek mondani,először az én dokim is hebegett habogott,de mondtam neki hogy ne érezze kellemetlenül emiatt magát,én azért kérdezem,mert tényleg nem tudom hogy működik ez.


Azt mondta (és több más helyről is hallottam már),hogy a tarifa általában a 10szerese annak az összegnek,amit egy egy magán-terhesgondozásért fizetsz neki.

2011. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze,hogy babás vagyok:)31+4napos:)
2011. máj. 30. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Én először megkérdeztem tőle, hogy elvállalja-e a terhesgondozásomat. Aztán a 20. hét környékén megkérdeztem, hogy szülésnél mire számítsak. Nekem már volt 1 császárom, amit szintén Ő csinált, és ez a terhességem is problémás volt. Amikor mondta, hogy 99%-ban számíthatok egy újabb műtétre, akkor kérdeztem meg tőle, hogy "ugye azt is maga fogja csinálni?". Erre csak mosolygott és megkérdezte, hogy szeretném-e.
2011. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nekünk ez egy kicsit rosszul alakult, így azt tanácsolom neked, ha nincsenek 100ezreid a szülésre már az elején beszéljétek meg!

Én is magán rendelésre jártam szépen, ahova terhesség előtt is jártam már 3-4 éve.

Fizettem neki szépen 4 hetente a 8-10ezer ft-ot. Aztán csak a 36. héten hoztuk fel a szülést, akkor mondta, hogy 80ezer lesz. Ha nem tudjuk fizetni, akkor nem vállalja. Nem tudtuk fizetni, így a 36. héten kereshettem másik orvost, mert szülésznőt mindenképpen akartam magam mellé a szülére, de csak akkor lehetett, ha van fogadott orvosom is. Szerencsére a szülésznő tudott javasolni olyat aki nem mond árat, annyit adunk amennyit tudunk és szívesen dolgoznak együtt.

A második babámmal vagyok most terhes és ahhoz járok akinél végül is megszültem és nagyon örülök, hogy így alakult, mert sokkal szimpatikusabb doki, mint az első volt.

2011. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindig felháborodok, mikor ilyesmit olvasok, hogy a doki közli a tarifát, és hogy nem vállal el, ha nem fizeted ki. Pedig a magánrendelőjében otthagyott a kismama már némi pénzt, és ugyis sejtheti, hogy valamennyit kapni fog a végén... Etikátlan, felháborító és pofátlan az ilyen orvos.
2011. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

rMikor a lányommal lettem terhes, akkor kezdtem el ehhez a magán dokihoz járni, konkrétan nem beszéltünk szülésről, de amikor már biztos volt, hogy megmarad a baba és egészséges ott előttem írt be a naptárjába.

Most a második babával, 5 hetesen voltunk először, már akkor beírt a naptárba (ezt nem láttam), 7 hetesen voltam nála megint akkor átírta a naptárba az időpontot pér napra később az uh miatt. A lényeg a lényeg, hogy mindig beírt. Hány hetes terhes vagy? Szerintem kérdez rá nyíltan, hogy vállalja-e a szülést vagy nem? Csak azért, hogy ha nem tudj másik dokit keresni még időben!

2011. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
31 hetes terhes vagyok,ezért is gondoltam,hogy itt van már az ideje erről beszélni.Legközelebb ha megyek hozzá mindenképp említeni fogom neki,hogy vállal-e mert ugye még ezt se tudom...én is úgy tudom,hogy a szülésért a rendelések 10szeresét szokták adni.
2011. máj. 30. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!