Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyorsan alakul ki a...

Haramia kérdése:

Milyen gyorsan alakul ki a terhességi toxémia?

Figyelt kérdés

Két hete még jó vérnyomást mértek, fehérjementes volt a vizelet, dokim azt mondta nem vizesedek és eddig 7 és fél kiló plussznál járok. De pár napja úgy érzem nagyon gyorsan ver a szivem és zsibbad nagyon a kezem, remélem nem ez a betegség jön elő...

34+6 hkm


2011. máj. 28. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A szívverésed lehet a fronttól is, ne aggódj. A magas vérnyomás jele nem a szapora szívverés, hanem a fejfájás, szédülés, nagy nyomást éreznél a fejedben.



A vizesedés is elég félreérthetetlen jelenség, nekem toxémiám volt, akkora volt a lábam, hogy a 37-es lábamra nem tudtam felvenni egy 39-es crocsot.

Egyik napról a másikra híznál három kilót pl.


A zsibbadás lehet attól, hogy ilyen késői terhességben már minden szét van ott csúszva, nyomják az idegeket.

Már csak egy hónap, ne idegeskedj!


De egyébként válaszolva a kérdésedre elég gyorsan is ki tud alakulni, de akkor már helpp szindrómának hívják és a májad kezdené feladni a szolgálatot, alig pisilnél pár cseppet egész nap, stb


Szóval még egyszer: nyugi!!!

2011. máj. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és megnyugtató választ! mert egyébként olyan boldog vagyok és pozitív izgalommal várom a maradék egy hónapot, a szülést és a picúrt!
2011. máj. 28. 21:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem alakult ki nálad toxémia.

Nekem irdatlanul magas volt a vérnyomásom, vizelet tele fehérjével, és 26!!!! kg-t szedtem magamra, olyan voltam, mint egy vízzel töltött lufi. És ami a legrosszabb: borzalmas viszketés volt rajtam, éjjel is felébredtem arra, hogy szét tudnám vakarni magamat, kutyamód szenvedtem tőle! Álmomba se jöjjön elő!


Ha aggódsz a toxémia miatt, mérd minden nap a vérnyomásodat, és vegyél a patikában olyan tesztcsíkot, ami kimutatja a fehérjét a vizeletben. Ha ezek rendben vannak, akkor te is rendben vagy, legalábbis toxémiád nincs.

Jó egészséget, jó babavárást!

2011. máj. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!