Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes is vagyok? Január...

Hány hetes is vagyok? Január 19-én volt utoljára mensim. Múlt heti uh-on (szerdán) azt mondta a doki hogy6 hetes 3 napos a baba. Akkor most szerdán lesz 7 hetes 3 napos, nem de?

Figyelt kérdés
Ma voltam kiskönyvet csináltatni ahol a védőnő 8 hetet írt bele.Akkor most hány hetes vagyok pontosan?
2009. márc. 16. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Pont ma 8hetes vagy.Mindig hétfőn lesz a fordulo.
2009. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7 hetes és 3 napos terhes, tehát a 8. hétben vagy. :-)
2009. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szülés várható időpontja: 2009-10-26

Fogamzás feltételezett ideje: 2009-02-02

Betöltött hét: 8

Hátralévő napok száma: 224

Trimeszter: első


Magzat átlagos méretei:

GS (petezsák): 30 milliméter

CRL (Ülőmagasság vagy magzat hossza): 16 milliméter

BPD (Fejszélesség - falcsont távolság): 7 milliméter

Súly: 1 gramm

Látható változások: Ebben az időszakban naponta kb. egy millimétert növekszik. Láthatókká válnak a végtagbimbók. Megkezdődik az érzékszervek szemmel is látható fejlődése.

2009. márc. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pont ma vagy 8 hetes.
2009. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a menzi szerinti és az uh szerinti időpont között azért lehet különbség, mert nem középidőben fogant a baba. ezért látja kisebbnek/fiatalabbnak a doki. a védőnő a menzi szerint számol. tehát hivatalosan 8 hetes vagy ma.
2009. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.És akkor most mit vegyek figyelembe?Az uh-t vagy az utolsó mensit?
2009. márc. 16. 20:10
 7/8 anonim ***** válasza:

ha jól értem kb. 1 hét az eltérés. igaz? ez nem nagy különbség, lehet, hogy egy idő után ki fog egyenlítődni.

a 12. heti uh-nél fontos az időpont. azt 11-13. hét között kell elvégezni. szerintem a "védőnő szerinti" betöltött 12. hét után menj uh-ra.

2009. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A terhesség elején az ultrahang a mérvadó nem a mensi időpontja. Később meg már a terhesség elején megállapított kor lesz a mérvadó, nem az ultrahangos méretei.
2009. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!