Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nekem április 14. -én volt...

Ha nekem április 14. -én volt meg utoljára a menszim, és április 29. -én fogant a baba, akkor most szerintetek hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Az orvos akihez járok ő 10hét 4 naposnak látja, egy másik orvos viszont 12hetesnek! Orvost fogok váltani mert nem értem a dolgokat! A méretek alapján CRL 59mm BPD22mm nyaki redő 1.6mm
2010. júl. 21. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan mindig utolsó menzesz alapján kell számolniuk a dokiknak,ehhez képest méretek alapján lehet korrigálni de a kiírt időpont nem fog változni.

Szóval akkor most 14 hetes vagy elvileg,nem?!

2010. júl. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom! szerintem igen, de a doki fesz 10hetesnek vesz, attól fügettlenűl hogy április 14 az utolsó menszim! De miért?
2010. júl. 21. 07:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Papíron 14 hetes vagy. De a baba méretei alapján valóban kisebb, inkább 12 hetesnek felel meg. (nálunk lányom 12 hetesen 52 mm volt, az ikrek 60 és 63 mm) De ne aggódj, ez simán belefér! A nyaki redő is jó érték nálad! Mond csak magad 14 hetesnek, mert igazából annyi vagy, a baba meg be fogja hozni, sokaknál láttunk már ilyet itt.

Boldog babavárást!

2010. júl. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mensid alapján tényleg idősebb terhes vagy, mint papíron. Ebben az esetben SOHA nem a mensi szerinti kort veszik figyelembe. Az uh-de szerinti kor 12 hét 3-4 naposnak felel meg, ez lesz a későbbiekben a mérvadó. Gondolj csak bele, ha valakinek nem a 14 nap körül van peteérése, hanem mondjuk a 26.-on (ahogy nálam is volt), akkor két hét különbség van a baba korában. Ennek a terhesség végén van jelentősége, mert nem mindegy, hogy mennyire hordod túl a babát.

A másik orvos szerintem a fogantatástól számította a 10 hét 4 napot (de így a terhesség nem 40 hét lesz, hanem 38), mert az hivatalosan 12 hét 4 napnak számít, és így stimmel az uh szerinti korral.

Eszerint május 7.-én volt a fogantatás, a ciklusod 23. napján.

A későbbi ultrahangok már nem lesznek mérvadóak, mivel ott már közbeszól a genetika. 12 hetes korukig a magzatok egyformán fejlődnek, ilyenkor legpontosabb az uh. Később már nagy eltérések lehetnek. Az egyik baba pl. 2,5kg-mal születik, a másik 4,5 kg-mal.

Remélem tudtam segíteni, ezeket saját tapasztalatból írtam (pár nőgyógyász kifaggatása után) :-))

A 12 hetes előtt voltál valamikor ultrahangon? Ha igen, ott mik voltak a méretek?

2010. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ápr. 14. volt az utolsó, a baba ápr. 24-én fogant, mégis 14 hetesnek számolják. Mindig az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességet, később az ultrahang alapján adják meg a terhességi kort. Az én babám is kb. ekkora, 62 mm, BPD 22 mm. Szerintem ne aggódj ezen, az előző terhességemnél volt olyan, hogy egyik héten 12 hetesnek vett, 1 hét múlva 15 hetesnek az UH alapján, a baba viszont az általam kiszámolt időben érkezett. Boldog babavárást, írj, ha van időd, hogy haladsz.
2010. júl. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy ha nem félidőben van a fogantatás, akkor mindig úgy számolnak, hogy a tényleges fogantatáshoz hozzáadnak két hetet. Tehát hiába vagy a mensi alapján pl. 6 hetes, lehet hogy a fogantatástól csak 4 hetes vagy. Sokaknál ezért nincs 6 hetes korban szívhang. (pedig minden magzatnál 22-25. napon indul be). Ilyen esetben mindig az UH által kalkulált kort nézik. :-))))
2010. júl. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
09:49 az hogy a szív 22-25 napon kezd el lüktetni, még nem jelenti azt hogy szívhangot is hallanak majd, mert ez a gépek érzékenységétől is függ. ha egyből érzékelné a gép, akkor már 5 hetesen kellene hallani, de erre nem sok példát hallottam
2010. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, akkor még csak a pulzálás látszik :-)
2010. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ápr. 20. jött meg utoljára, tehát egy héttel kisebb a babám, tegnap töltöttük a 13 hetet, tehát a tiéd 14 hetes most. a 12 hetes uh.-on a clr 60 mm volt, a nyaki redő 1,7 mm.
2010. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!