Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik vasalják is a...

Kismamák, akik vasalják is a kisruhákat, esztétikai vagy higéniai szempontból teszitek?

Figyelt kérdés

Első babám, tanácstalan vagyok, tényleg mindent ki kell vasalni?

32 hkm


2011. máj. 26. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Kicsit mindkettő .

szeretek is vasalni a ruhákat is napon szárítom ha tehetem.


én mindent vasalok kivéve a pes dolgokat- polár pléd polár ruházat és az overall orkánt nem - müszálas ezen kivül nincs is.

2011. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Főleg higiéniai okok miatt! Én mindent kivasalok, ha megszületik a babám és amúgy is, mert a mosással szerintem nem minden baci távozik.


20 hetes km

2011. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetlen egyszer vasaltam ki mindent: még szülés előtt, amikor kimostam, kivasaltam és a szekrénybe pakoltam a ruhákat. Azóta csak azt vasalom, amit esztétikai okokból muszáj: a lányom fodros kis ruháját, vagy a fiam fehér ingét, amit csak alkalomkor adok rájuk.
2011. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pont a napokban végeztem vele :)

Külön mostam a színest a fehérektől és főleg a mieinktől.

De nem vettem hozzá külön mosószert, azt használom, amit mi.

Az öblítő meg Coccolino, abból is az, amelyiket csecsemőkortól lehet használni.


Én kivasaltam és ki is fogom vasalni a ruháit, biztosabbnak érzem úgy. Meg szebb is, ha egy ruha nem gyűrött :)


Boldog babavárást :)

2011. máj. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Eleinte párszor kivasaltam őket, mert így "szokás". De hamar abbahagytam és csak a gyűrötteket vasalom. Ha marad is benne valamiféle baci akkor mi van?? Annyi kell is ahhoz hogy erősödjön az immunrendszere a babának, ezek nem olyan kórokozók amitől megbetegedhetne. Sokkal fontosabb az evőeszközök, cumik, játékok fertőtlenítése, de az is csak pár hónapig.

A mosásnál egyedül azt tarom fontosnak, hogy a mosószer ne irritálja a bőrét vagyis babáknak valót kell használni, de nyugodtan össze lehet mosni a tiétekkel. Én csak az alsóinkkal nem szoktam összerakni.

2011. máj. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én csak az első 3 hónapra terveztem,most 5 hónapos még mindig vasalok.

(Megszokásból)

2011. máj. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elején vasaltam, aztán már csak azt, amit kellett. MOst ecettel öblítek, így több mindent kell vasalni, de így sem viszem túlzásba, csak azt vasalom, amit nagyon muszáj.

És mindig napon szárítom a ruhákat, ez a fertőtlenítés szempontjából jó.

2011. máj. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 getes a kisfiam. Amíg pociban volt, addig kivasaltam mindent lelkesen, most örülök, ha megszáradnak, összehajtogatom és elteszem.
2011. máj. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!