Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az igaz hogy a kismamák...

Az igaz hogy a kismamák minden nyavaját sokkal könnyebben összeszednek?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok beteges típus, de mióta ismét babát várok, állandóan összeszedek mindent. Torokgyulladásos köhögős vírus, ebből nem is nagyon tudok kijönni, mindig újra visszaesek. akkor mvalami hányós vírus. Ez most azért van mert kismama vagyok, és gyengébb mondjuk az immun rendszerem? Ezektől a betegségektől nem lesz baja a babámnak?
2011. máj. 23. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolod. A kismamák immunrendszere takaréklángon ég. Azért, hogy ne lökje ki a szervezet az "idegen testet".

Ez hülyén hangzik, de így van.


Én ősszel lettem állapotos, télen 2X is antibiotikumot kellett szedjek, nem hittem el hogy annyira jobban kell vigyázni magamra. (Persze vigyáztam én, csak ezek szerint mégsem eléggé :/ )


Most szülés előtt állok, úgy néz ki, minden oké:), így is maradjon!:)


A gyógyszerek felől nyugodj meg, az orvos tudja melyik trimeszterben mit szedhetsz és mit nem.

Szerencséd van, most jön a jó idő, de azért vigyázz magadra!:)

2011. máj. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy én is dilemmáztam szedjem-e a gyógyszereket, vagy sem (pedig megbízom az orvosomban), de miután elhúzódott, meg visszaestem a betegségbe, és több szakembert megkérdeztem, mind azt mondta, így többet ártok a babának azzal ha nem kezelem a betegséget. Úgyhogy elszedtem.
2011. máj. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod! Könnyű szülést kívánok:)
2011. máj. 23. 07:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, a babának nem lesz semmi baja, az orvos által felírt és javasolt gyógyszereket nyugodtan be lehet szedni, nem ártalmasak, csak használnak!

És igen, a kismamák fogékonyabbak a betegségekre.

A magzatvédő vitamin egy kicsit az immunrendszert is erősíti, ezért is érdemes szedni minden nap és nem lesz tőle nagy a baba, hiába riogatnak néhányan!

Nekem mondjuk pont szerencsém volt, mert én általában beteges vagyok, de a terhesség alatt minden nyavalya elkerült (végig szedtem a Béres Gravidát és nem lett nagy babám, meg persze egészségesen táplálkoztam), de nem biztos, hogy a következő terhességemnél is megúszom a betegségeket, bár szeretném.

Boldog várandósságot!

2011. máj. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A terhes vitamint én is szedem minden nap. A gyógyszereket amit felírt eddig az orvos mindent beszedtem, bár nem akartam, de pont azért amit írtatok beszedtem. Én igazából attól félek, hogy maguk a betegségek okoznak a babának majd valami bajt. Fertőzést, vagy ki tudja mit. A gyógyszerek amiket beszedtem, abban hiszek hogy nem ártanak mert a doki is külön elmondta, hogy ezt lehet. De mi van akkor ha pont ezek a fránya vírusok vagy bacik csinálnak valamit a babámmal?
2011. máj. 23. 08:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én is félig-meddig "téli-terhes" voltam, február közepén szültem. Nem voltam előtte sem beteges típus, és a terhesség alatt sem kaptam el semmit, pedig vitamint sem szedtem, egyszerűen nem igényelte a szervezetem. Szóval szerintem ez egyénfüggő. Egyébként pedig azt gondolom, ha valaki idegesebb típus, aggódós (ami terhesség alatt normálisnak mondható), akkor azt könnyebben megtalálja mindenféle betegség. Mindenesetre jó egészséget!
2011. máj. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én az első 12 hétben mindent elkaptam,amit lehetett. Lázas beteg voltam, antibiotikumot szedtem, felfáztam, +++vizeletem volt, ráadásul migrénes is vagyok. Aztán jött a 2.trimeszter és azóta semmi bajom nem volt, holott körülöttem mindenki összeszedett mindent. Állítólag egy idő után pont megvéd a baba a nyavalyáktól. Úgyhogy az elején állandóan aggódtam a baba miatt, mert sok gyógyszert kellett ennem, de azt mondták,h ez a baba nagyon ragaszkodik hozzám!!! Kitartást neked és jobbulást!

36 hkm

2011. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Jah,maga a betegség sokkal többet árt,ha nem orvosolod! Nem szabad ellent mondani a gyógyszernek csak azért,mert hősök akarunk lenni,és anélkül is legyőzzük a betegséget. A láz és fájdalom sokkal többet árt a babának. Amikor a migréntől szenvedtem 2 napig és kiszáradtam,kórház lett a vége, kérdezték,h miért nem vettem be gyógyszert??? Tehát bízz az orvosban!
2011. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!