Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha voltál már ilyen helyzetben...

Ha voltál már ilyen helyzetben akkor írj! Bárki véleményét meghallgatom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már nagyon régóta szenvedek az aranyértől és ugye elhanyagoltam és nem nagyon foglalkoztam vele. És most ott járok hogy kb 2-3 cm körül van és már nagyon fáj meg vérzik és bármivel kenem nem húzódik vissza egy kicsit sem. Orvoshoz meg nem megyek mert ugye most 18 hetes terhes vagyok és biztos sebészeti beavatkozást kellene csinálni. Valaki írjon valami hatásos módszert vagy krémet vagy valamit amit a terhesség idején is használhatok!????? 18 hetes kismama
2011. máj. 21. 21:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el orvoshoz,megcsinálják érzéstelenítővel.

Inkább most,minthogy később műtét legyen,az nagyon rossz.

2011. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kb ennyi idős terhes lehettem én is mikor kijött az aranyerem, de nem használt a krém. Vattára tettem svédcseppet és azt raktam rá(ott is hagyhatod egy ideig), kicsit csípte, de nagyon szépen visszahúzta.
2011. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség utolsó hónapjában jött ki, szülés után pedig még rosszabb lett, de legalább nem vérzett. Én speri krémet használtam, és minden este jó 20 perces forró ülőfürdőt (ez vicces volt, mert szülés után jó ideig nem lehetne kádfürdőzni, így kb 5 cm-s vízben ücsörögtem, mindig engedtem kicsit ki a vízből, majd rá a forró). Ja, ebbe még kamillateát is lehet csinálni, az külön nyugtató hatású. Hát így kb 1 hónap alatt nagyon szépen elmúlt. De azért a helyedben megmutatnám valakinek,mert a terhesség vége felé, illetve szülés után szinte biztos, hogy csak rosszabb lesz. Valószínű nem műtenek, emiatt ne izgulj. De ha ilyen gáz a helyzet, vannak erősebb krémek, amik nagyon jók, de azt meg úgyis csak doki írhatja fel.
2011. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 05-22 09:24 Vagyok


Mindenképp menj orvoshoz vele, mert ha nincs normálisan kikezelve, akkor szülés után csak rosszabb lesz.

Vagy pl. itt ( [link] kérdezhetsz proktológustól is, én hozzá járok az első szülésem óta. Nem kell tőlük félni :-D

2011. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

szia!szülés után nekem is volt,mindenféle krémmel és kúppal kezeltem ami max 1-2 napig tartott és utána visszajött!viszont utána rátaláltam a homeopátiára és tényleg használ!elmúlt az aranyerem és minden más nyavalyám!

azóta akármi bajom van csak ilyeneket adok a családomnak is!ha gondolod írj egy üzit priviben amiben leírod a pontos tüneteket és megnézem a könyvben hogy melyik kell rá!

2011. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

El kell menni dokihoz, ha már ekkora külső aranyered van, mert ez már csak rosszabb lesz. Vehetsz akár mit, csak időhúzás. Felhasalsz egy ágyra, és 2 perc után már távozol is. Varrni nem mindig tudják, így csak kötésszerű valamit tesznek oda a dokitól.( Bár ma már van lézeres megoldás is.) Még 2 napig vérzik és nehéz aludni is, de megváltás utána az ember élete. A gyűrűs megoldást én úgy tudom csak a belső aranyérre használják, de lehet, hogy tévedek.

[link]

2011. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én írtam 21-én késő este. Másnap és hétfőn is fájt az aranyerem, fekve is... Kedden pont dokihoz kellett mennem, elpanaszoltam neki, azt mondta, hogy ez igy nem maradhat, mert szüléskor csak rosszabb lehet, megkérte az asszisztensét hogy hívja a sebészt, mert ezt látnia kell. 15 perc múlva túl voltam a vizsgálaton, ami mex picit volt kellemetlen, nagyon kedves és jó fej volt a dokinő. Alsol kenőcsöt írt rá (vény nélkül kapható!), azt javasolta, hogy két hétig folyamatosan kenhem vele az aranyeret, mindig legyen rajta kenőcs, 2 hét múlva kontroll, ha nem javul, meggyűrűzi.

Most sokkal jobb, mondjuk nem csak ezzel kenem, hanem 100%-os finomítatlan sheavajjal is, ami szintén jó a gyulladásokra.

Tényleg ne halogasd, egyáltalán nem vészes a vizsgálat, lazítani kell és akkor a rektoszkópiát sem érzed. A legrosszabb a szégyenlősség, de hamarosan úgyis szülünk, ez ahhoz képest semmi!


31h km

2011. máj. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 29. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!