Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a 40. hét. Vasárnapra...

Ez a 40. hét. Vasárnapra vagyok kiírva és még teljeen zárt a méhszáj. Más is volt így?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint hosszú vajúdás várható. Tapasztalatok?
2011. máj. 20. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem a külső nyitva volt 2-re, a többi 1-re, és mégis 20 órát vajúdtam....a végén oxitocint is kaptam, mert nem nagyon ment a tágulás.
2011. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen zárt és megtartott volt még 40+4-en délben is. Akkor voltam vizsgálaton, és a doki azt mondta, hogy majd tuti indítani kell, és hosszú lesz a vajúdás. ehhez képest 11 óra múlva már babáztam.

Délután 4-kor kezdődtek a fájások, 7-kor bementünk a kórházba, fél 8-kor elfolyt magzatvíz, negyed 10-kor kaptam oxitocint, mert nem voltak fájásaim, és 3/4 11-kor megszületett a fiam.

Még 7 óra se volt elejétől a végéig.

2011. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én annó ugyan így voltam 2009.júni 26-án 40+5 napos terhesen a dokim haza küldött hogy zárt a méhszájj.Este fájásaim lettek és miután nem bírtam már itthon és bevitt a mentő 15 perc múlva megszültem a kisfiamat.Szerintem nem függ össze.Nekem annyira biztos volt benne a dokim hogy nem szülünk ma(az is péntek volt)hogy majdcsak hétfő legkésőbb kedden beindítja.Pofára esett csak ámult és bámult hogy lehet ez hogy ilyen hamar jöttek a fájások és hamar meglett a baba.Szerintem alkat kérdése az egész:))Sok sikert a szüléshez
2011. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sokszor az orvosok is tudnak butaságot összehordani. A szülés hossza nem a méhszáj kezdeti állapotától, hanem a méhösszehúzódások minőségétől, menyiségétől függ.

Presze nem ez volt a legdurvább, amit nőgyógyásztól hallottam. A mellettem fekvő anyuka kérdezte, h meddig fog "így" vérezni. Az orvos rávágta, h hat hétig. Láttam az anyát, h halálra vált az arca, azt gondolta, h most akkor lassan meghal, de visszakérdezett, h "de ilyen erősen?". Mire a doki, "igen, ilyen erősen". Utána fel kellett világosítanom szegénykémet, h a gyermekágyi időszak nem az elvérzésről szól.

Én ugyan nem szedtem, de rengeteg jót hallottam ám a homeopátiás bogyókról. Sztem próbáld ki, meg sétálj sokat, ha lehet. :) Mindjárt itt lesz úgyis a várva várt pillanat :)

2011. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor meg van rá az esély, hogy ne legyen nagyon hosszú a vajúdás. Sajnos még csak most vettem homeopátiás bogyót, attól tartok ha be is vállna már elég késő. :(
2011. máj. 20. 14:19
 6/11 anonim ***** válasza:
sZIA! Nekem a 41. héten is teljesen zárt volt a méhszájam. A főorvos úgy döntött, hogy ha éjjel nem szülök meg (40+6 naposan) akkor másnap császár, de ahhoz nagy csoda kell, h valami is történjen. Hát nem is történt, pont 41 hetesen toltak a műtőbe. Kisfiamnak már nem volt jó az áramlása, az nst-k beszűkültek, nem kockáztattak, h még várjunk. Akkor nagyon sírtam, mert meg sem fordult a fejemben h császárosok leszünk, de azóta nem bánom, mert nagyon jól viseltem.
2011. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

41. héten teljesen zárt méhszáj, viszont zavaros magzatvíz...így indítani kellett a szülést, amiből végül hosszú vajúdás után császár lett, mert nem tágultam. :(

De lehet ez még jobb neked hidd el!!!!

2011. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen zárt voltam,indították a szülést,2nap vajúdás után nyíltam ki két ujjnyira burkot repesztettek,már zavaros volt a magzatvíz majd jó pár óra múlva császár lett a vége!
2011. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia

én még a 40 + 3 dik napon is tökig zárva voltam

a szülőszobán végeztek OTT-ét vagyis oxitocinos infúziót kaptam hogy legalább annyira táguljak hogy megtudják nézni a vizet hogy tiszta-e..

vszínű ha addig nem tágulsz legalább a 41 dik hétre neked is ezt fogják alkalmazni végül is vhogy megkell győződni arról hogy mi zajlik odabent.

addig ha meg várnak a tágítással addig mindíg csak NST lesz meg áramlásos keringéses ultrahang (BF) és amnioszkópia.

legalábbis nekem így volt.

végül a 40 + 5 nap spontán beindult ..

lehet hogy a tágítás lehet a front..

2011. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát igen.a 42ik hétben 1 ujnyiravtam nyitva ugy indittoták 23ora vajudás után szültem
2011. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!