Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik hétben érdemes...

Hanyadik hétben érdemes megfogadni az orvost?

Figyelt kérdés

Jelenleg magánrendelőbe járok, ezzel csak az a gond, hogy az orvos már nem a mi városunk sztk-jában praktizál. Tegnap azt mondta, hogy genetikai uh-ra az sztk-ba kell menni, ezért arra gondoltam, hogy gyorsabban mennének a dolgaim ha orvost választanék aki itt praktizál.

11 hetes múltam. Érdemes már megfogadni az orvost?


2011. máj. 19. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem orvost fogadni ráérsz a III. trimeszterben is, ha problémammentes kismama vagy.

Én pl. tegnap voltam a kiszemeltél először, és azt mondta, hogy a 32. héten találkozzunk újra, addig járnak sima terhesgondozásra. Csak az NST-ket akarja majd ő csinálni, és látni akarja az addigi leleteimet. Ez a doki nagyon rendes, nem akar anyagilag lehúzni. mert pl. ha azt mondta volna, hogy innentől járnak 3 hetente simán eljártam volna a semmiért, neki meg alkalmanként 5000 Ft a semmiért... Szóval ráérsz még szerintem. Fontosabb eldöntened, hogy KI lesz az, akiben maradéktalanul megbízol!!!

2011. máj. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én már az elején megkérdeztem az dokitól, hogy mi van, ha őt szeretném, szerintem jobb tudni előre, minthogy a végén kiderüljön, hogy pont a szülés körüli időszakban lesz szabin, vagy túl sokat kér, vagy van valami olyan dolog, ami nekem nem szimpi, stb...

Én kb. 16 hetesen kérdeztem őt ezekről, akkor jeleztem,hogy jó lenne, ha ő lenne velem szüléskor, és aztán a harmadik trimeszterben ezt megerősítettem.

2011. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szülésznôm mondta anno, hogy legkésôbb a 32. hétig "szeretik" maximum átvenni a kismamákat, és még magán rendelésen fogadni párszor.
2011. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes minél előbb váltani, most is fizetsz a magánrendelésért,és ha elsőre nem sikerül jó vagy hosszabb távon is szimpatikus orvost kifognod, akkor még mindig lesz időd váltani.
2011. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én rögtön ahhoz az orvoshoz mentem akit kiszemeltem Végig hozzá jártam, minden nyűgömet ismerte. Mindent megtett értünk és jó kapcsolat alakult ki közöttünk. Míg élek hozzá fogok járni.
2011. máj. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!Véleményem és tapasztalatom szerint nem kell feltétlen orvost fogadni.Legalább is én most nem fogok.Harmadik babám várom.Az elsőnél nem fogadtam orvost,mert folyton csak azt hallottam,hogy szabira ment a doki,nem ért be időre ..stb.

Szerencsém volt mert a legjobb dokit fogtam ki ügyeleten.

Aztán a másodiknál még is úgy döntöttem,hogy fogadok dokit(az még is csak személyesebb).Megbántam,természetesen szabira ment :)

Így végül átadott egy dokinak,aki véletlenül az volt akinél az elsőt szültem.Sajnos Ő már nem vezet le szülést így mást meg nem vagyok hajlandó felkérni.Sztk-s rendelésre járok,és teljesen meg vagyok elégedve.

Nehéz döntés,gondold meg jól,ne kapkodd el!

2011. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Dr. Kovács Apuka válasza:

Mi nem fogad(t)unk orvost. Ennek több oka van:


1. Honnan tudod, hogy akit fogadsz, az jó-e? Ismered személyesen? Lehet, hogy aki másnak szimpatikus, veled ellenszenves lesz. A szaktudás miatt pedig hülyeség válogatni, diplomája mindnek van.

2. Az orvos csak akkor érdekes, ha komplikáció van a szülésnél, amit előre nem tudhatsz, egyébként inkább a szülésznő az, aki veled foglalkozik a vajúdás és a kinyomás elején. Az orvos csak akkor, mikor a fej jön, gátmetszeni kell, és varrni.

3. A választott dokid 50% eséllyel tud bejönni szüléskor, tehát nagy a valószínűsége, hogy úgysem ő lesz ott. Azonkívül más orvos rád sem néz, ha van fogadott orvosod.

4. "Sztk"-s kezelésre járunk, kérünk időpontot, így pár percnél tovább nem kell várni. Bármelyik orvos megvizsgál rendesen, és nem kerül sokezer forintba.

5. Pénz. Nálam az elvi kérdés, hogy nem fizetek olyanért, amit valakinek kötelessége elvégezni, mert én évtized óta a TB-vel megfizettem. Főleg nem előre. Az más kérdés, hogy szülés után, ha elégedett vagyok, valamilyen ajándékot adok elsősorban a szülésznőnek, másodsorban a dokinak, de semmiképp nem pénzt.

2011. máj. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Apuka!



Teljesen megértem, ami írsz, de sajnos Mo.-on élünk. Az egyik orvos ilyen, a másik olyan.

Fogadott orvos nélkül szülni lutri. Ha nincs komplikáció (amit mint te is mondtad, nem lehet előre tudni), akkor nincs sok dolga. A barátnőm nem fogadott orvost, most egy hete majdnem meghalt ezért a babája, mert kifogott egy híresen hozzá nem értő dokit. Végül sürgősségi császár lett, amit ez a doki el sem mert végezni. És a terhesgondozás során szintén ugyanez van, ha minden rendben, akkor akár a vizsgálatokra járkálásnak sincs értelme (legalábbis nem sok), de azt, hogy baj van és azt mi okozza, valakinek meg kell állapítani.


És abban is egyetértek veled, hogy attól, fogadott orvos, nem felétlenül jó doki, megbízható vagy szimpatikus. Ezért is érdemes szerintem már a várandósság elején keresni orvost, utánanézni a neten, megkérdezni sokakat róla, hogy mik a tapasztalatok, és ha egy kicsit is nem olyan, mint amilyent szeretnénk, akkor váltani annyiszor, amíg nem találjuk meg azt, aki nekünk a legjobb.

2011. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Erre csak saját esetemet tudnám leírni: sztk-s rendelésre jártam, de mindig ugyanahoz a dokihoz. 30. hét körül rákérdeztem levezetné-e a szülést is, erre bunkó módon azt válaszolta, hogy : "ahhoz eddig is kellett volna fizetni." Mégis miért, ha szakrendelésre jártam és nem a magánrendelőjébe. Annyira felkaptam a vizet, hogy nem mentem többet hozzá. Szülés csodálatosan sikerült az ügyeletes dokival, nagyon megszerettem, azóta is hozzá járok (szakrendelésre). Másik anyuka mesélte, aki ahhoz ment, akit megkérdeztem, hogy nagyon rossz volt nála. Hiába hívta be, nem foglalkozott vele, pedig komplikációk voltak, a végén császár lett, és majdnem belehalt a kicsi. Pedig fizettek egy rakás pénzt. Úgyhogy én ezért nem fogadok, bár nagyon jó lenne, ha az lenne megint ügyeletben, aki az elsőnél volt :)
2011. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha pl. a körzeti sztk-ba jársz orvoshoz, de nem fogadsz orvost, akkor a szülés hogy zajlik? Vagyis hogy fogalmazzam meg. Ha jönnek a fájások csak besétálsz a kórházba? Itt Pesten a körzetedhez tartozó kórházba mész be és azt mondod hogy jöttek a fájások és szeretnél szülni? Vagy hogy működik ez a dolog akkor ha nincs fogadott orvosod?
2011. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!