Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 2 hónaposan vagy is 10...

Ha 2 hónaposan vagy is 10 hetesen megyek az első ultrahangra akkor hüvelyit vagy hasit végeznek? Kérhetem hogy hasit végezzenek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 15:53
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
háááááát,mindenesetre furán gondolkozol,de ez tényleg a Te dolgod!!!!!Egyébként mivel jogod van az orvosnál dönteni,hogy mit tehetnek veled és mit nem,így megmondod,hogy te nem akarsz hüvelyit és kész,aztán lesz ,ahogy lesz,vagy csinálnak hasit vagy leordítják a hajad,vagy csak húznak egyet a szájukon,hogy miért variálsz.Vesztenivalód nincs,max.nem csinálják meg a hasit...De lefogni nem fognak,hogy DE igenis megcsináljuk a hüvelyit....
2011. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Már írtam, csak még annyit szeretnék hozzátenni, hogy ha babát vársz, tudnod kell, hogy bármikor történhet olyan dolog, ami egy hüvelyi vizsgálatot indokolhat. Egy veszélyesebb esetben inkább döntenél a babád veszélyeztetése mellett, mint hogy egy hüvelyi vizsgálatot engedj? Sokszor az élete múlhat rajta... Pl. nyitott méhszály miatt vetélés, koraszülés vagy fertőzés.... Sokszor érezni sem lehet, csak a doki tudja megállapítani. Az a gyanúm, hogy nem kifejezetten az uh-tól félsz, hanem minden hüvelyi beavatkozástól, az pedig lesz bőven a terhesség alatt, szülés közben, után.Mint írtam, a rákszűrés is fontos lenne. Ha felelősséggel fel akarod nevelni a gyermekedet, vigyáznod kell az egészségedre!

Bármi is történt veled, próbáld túltenni magad rajta a babád érdekében, ha kell, kérj segítséget!

2011. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Én 10 hetesen voltam és először hasit csináltak, aztán nem volt biztos a doki, hogy méhen belül van a baba, ezért csinált hüvelyit is. De amúgy nagyon szépen látszott hasin is.
2011. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Már írtam, de nem tudom megállni, hogy ne írjak erre a sok kommentre.

Nem olvastam a kérdésben sehol, hogy bárki véleményére kíváncsi lett volna a kérdező.

Feltett egy kérdést, hogy választhatja e a hasi uh-ot, és már mindenki írja is a saját véleményét.

Attól, hogy csak a 10. héten megy uh-ra, még nem lesz egészségesebb vagy betegebb a babája. A 16. heti AFP sokkal fontosabb, mint az, hogy a 10. hét előtt lássa az orvos a babát. Mint már korábban írtam, barátnőm 16 hetesen volt először, mert nem is tudta, hogy terhes. 1 éves elmúlt a tök egészséges kislánya. Mit kell cseszegetni a kérdezőt?

Ha nem akar hüvelyi uh-ot, az az ő döntése, mit fáj bárkinek is, hogy ő hogyan várja a babáját?

2011. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nekem nem fáj, csak próbáltam felkészíteni, figyelmeztetni, hogy attól, hogy megússza 12 hetesen a hüvelyit, később még lesz- ha nem is feltétlenül ultrahangos- de hüvelyi vizsgálat mindenképp. Ezt egy kismama sem kerülheti el, a baba érdekét szolgálja.


Kedves kérdező! Azt tanácsolom keress egy kedves, humánus, megértő dokit, aki tapintattal végigkíséri a terhességedet és a szülésedet!Akiben bízni tudsz! Minden jót!

2011. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Most durva leszek és le lehet pontozni. Aki ennyire hisztis, annak nem kell gyerek. Ilyen baromságot,hogy nyugodtan lehet beteg, de akkor sem enged meg egy 5 perces vizsgálatot! Minek lesz az ilyen terhes. Gondolhatta,hogy ezzel jár. És ha tényleg baj lesz, és az ügyeleten hüvelyit akarnak csinálni? Inkább menjen el a baba? Inkább meg kellene gondolni a gyerekvállalást!
2011. máj. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vidéken a megyei kórházban 8 hetesen hasival nézték a szívhangot. Előtte 6 hetesen a doki is hasival vizsgált. A kötelező 12. heti genetikai ultrahangon viszont először hasival néztek át, utána hüvelyit is csináltak és nem volt kifogás, hogy én ezt nem akarom. A 12. heti uh kötelező, és mivel akkor akarsz először menni nem kizárt, hogy hüvelyin is meg fognak nézni.
2011. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 sumergo ***** válasza:

15 hetes vok, és tegnap voltam uh-n, de még most is hüvelyivel kezdett a dokim, mert van amit még ilyenkor is pontosabban lát ezzel.

Azért kicsit ez a dolog hisztinek tűnik nekem. Lehet rossz élményed a hüvelyi uh-ról, de az sem mindegy ki csinálja! Most azért már ideje lenne megnézetni azt a picit.

Kitartást!

2011. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!