Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40. hét+ 2 napos vagyok semmi...

40. hét+ 2 napos vagyok semmi fájás és még csak egy bő ujjnyira van nyitva a méhszáj. Azt mondta a dokim hogy 1 hetet húzunk rá és megindítja a szülést. Ez ilyenkor hogy zajlik? Add valamit amitől lesznek fájások?

Figyelt kérdés
2009. márc. 13. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem voltak fájásaim, de mikor bő 2 ujjnyira kitágultam, felküldtek szülőszobára. Kaptam egy infúziót amitől megindultak a fájások. Szinte egyből, azt mondták jól reagálok rá. Kb. 2 óra múlva megrepesztették a magzatburkot és onnantól kezdve kb. 3-3,5 óra múlva megszületett a babám. Egy ismerősöm nem tágult semmit, a magzatvíz is zavaros lett, a baba szívhangja is lassult, őt császározták végül. Ha nem tágulsz tovább, akkor lehet, hogy téged is császározni fognak. Én a 40. héttől már napi 1 liter málnalevél teát ittam, teljesen zárt méhszájam 5 nap alatt tágult két ujjnyira. Így 6 napot hordtam túl a babám! Próbáld ki, vesztenivalód nincs!


Gyors és könnyű szülést kívánok!

2009. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem megindították mert belekakált a magzatvízbe a kisfiunk és úgy hogy magzatburkot repesztett a dokim, majd oxitocin injekció. előtte 500 ml sima infúzió , mert ugye nem lehet már enni ilyenkor és inni sem nagyon csak pár korty. délelőtt 10 kor kerültem szülőszobára és délután 3 kor lett meg. délután 1-től erősebb fájások lettek, majd 2-től még erősebbek és 3 ra lett meg.

Hol fogsz szülni? Én Nyíregyházán szültem 9 hónapja és újra 4 hetes kismami vagyok :)

szép szülést!!

2009. márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én Bp. SOTE II.sz klinikán. Nincsenek fájásim, de a babám nyom egy ideget amitől a derekam bal oldala állandóan benyilall, nem sokat alszom, mert fáj, a hasam keményedik. Nem bírom már sokáig, de még messze van az az 1 hét+.
2009. márc. 13. 09:00
 4/8 A kérdező kommentje:
A málnalevél teát mikortól ihatom? Eddig nem ittam nem késő elkezdeni?
2009. márc. 13. 09:02
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Málnalevél teát a 36. héttől szokták ajánlani elkezdeni, de most is elkezdheted. 200-300 Ft körül van egy csomag, nem nagy beruházás szerencsére. Remélem mihamarabb kibújik a lurkó!

2009. márc. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én is mert nem sokáig bírom már, pedig ezek még nem is igazi fájások, de ez az ideg nyomás sem egy leányálom. Köszönöm
2009. márc. 13. 09:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! És a keményedések nem rendszeresek? Mert én is túlhordtam egy héttel a manóm, és én is keményedtem! Mikor csinálták a ctg-t kérdezték miért nem szóltam, hogy fájásaim vannak? Mondtam, hogy nem fáj nekem semmi! Hát pedig a gép észleli a rendszeres összehúzódásokat! Fel is kerültem a szülőszobára ott figyeltek pár órát aztán kaptam infúziót és megindították a szülést! Meg is lett a amnóm még aznap! Könnyű szülést !:)
2009. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!

én 40+3 hetes vagyok,és nekem sincs semmi! annyi,hogy nyákdugó folyamatosan távozik,meg tegnap egész nap görcsölgettem,de szerintem az csak a magzatvízvizsgálattól volt. nekem is egy hetet mondott a doki,ami kedden fog lejárni! várom a csodát!

minden jót,és könnyű szülést neked!

szia!

2009. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!