Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki akinek azt javasolt...

Van valaki akinek azt javasolták, hogy a terhesség végéig szedje az Elevitet?

Figyelt kérdés
Mert olvastam,hogy sokan nem szedik?Azt is hallottam hogy nagy lesz tőle a baba.Vélemény?
2009. márc. 12. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, én terhesség előtt 3 hónappal szedtem, most terhességem alatt végig szedem, eredmény 25 hetes uh-n a kislányom 24+2 hetesnek felelt meg, szóval nem úgy néz ki hogy óriás bébi lesz tőle. Sok ismerősöm végig szedi, és nem lettek nagy babáik!

Üdv: 28 hetes kismama

2009. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A húgom végig szedte az ELEVIT-et, Ő maga 40 kg-t hízott a baba időre született 2600 grammal.

Én csak az első 3 hónapban szedtem, 9 kg -t híztam, a kislányom 4500 gram lett. Hol itt az összefüggés?

Én nem akartam h étvágyat csináljon, volt így is elég. :)

2009. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia

Én először elevitet szedtem a fogantatást megelőzően 2 hónapig, aztán a várandósság első heteiben is.

14 hetesen kivették a vakbelemet, és akkor áttértem a Gravidára, mert egyéb Béres készítményeket is kellett szednem, és a dokik szerint így optimálisabb volt a vitamin-bevitel.

2370 grammal született a lányom és 49 centivel, szóval nem nevezhető óriásbébinek (én 172 cm vagyok ,a férjem 188cm)


A környezetemben több kismama is szedett ilyen-olyanmagzatvédő vitamint, voltak, akik végig, de nem születtek átlagnál nagyobb babáik.

2009. márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pont a napokban olvastam egy szakkönyvben, hogy tévhit a terhesvitaminos óriásbébi! Inkább szedd végig a vitamint, az tuti nem árt! Én szedni fogom, az biztos! :-)

5 hetes km

2009. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én szedtem végig. 14 kg-ot híztam, a lányom 40. hétre született, 3 kg volt.

Szerintem nincs összefüggés a hízás, a baba súlya, az Elevit szedése között. Genetika inkább.

2009. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első babámnál egyáltalán nem szedtem terhesvitamint, 39+6 napra született 4 kilóval. A másodiknál végig szedtem az elevitet, 40+5 napra született 4250 g-mal. Szerintem nincs összefüggés, tényleg csak genetika. Én anno 3800 g-mal születtem 3 héttel korábban (!), az én apám 4800 g-mos volt, a férjem 4500 g-mos. Az Ő családjában is óriásbébik születtek és az enyémben is, így számítottunk rá.
2009. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem az Elevitet szedem, de romlott a vérképem, így a nődoki tanácsára végig szedem a terhesvitamint (most 26+5 hetes vagyok).
2009. márc. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a terhesség elött már szedtem(orvosi javaslatra),és utána is végig,sőt a szoptatás első 3 hónapjában is.A fiam 3300g és 56 cm lett.Igaz 38 hétre,de teljesen átlagos!
2009. márc. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sincs összefüggés a vitaminok és nagy születési súly között. Én most 22 hetes vagyok. 3. doboz Elevit-et szedem, előtte Gravidát szedtem, de rosszul éreztem magam tőle ezért váltottam. Én végig fogom szedni a terhesség alatt és a szoptatás ideje alatt is.

Minden jót!

2009. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak az utolsó pár hétben ajánlotta a napi 1 szemet.
2009. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!