Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kozmetikai kezelés...

Van olyan kozmetikai kezelés ami várandósan nem javasolt?

Figyelt kérdés
A szemöldök festésen keresztül az arckezeléseken át egészen a gyantázásig,mindent beleértve!
2011. máj. 12. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom a hivatalos álláspontot, de én úgy gondolom, ez egyénfüggő.

voltam szemöldökszedésen-szempillafestése, de az arckezelést elódázom, úgy gondolom, a fájdalom miatti görcs nekem most nem tenne jót (11 hetesen).

hasonló okból a gyantázást borotvára cseréltem.


engem ebben a témakörben a szőrtelenítő krém érdekelne- szabad-e használni.


és várom én is a válaszokat, örülök a kérdésednek!

2011. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Talán a kozmetikai tetoválás a kivétel.Én itthon gyantázom magam mindenhol,kozmetikushoz járok arckezelésre-tisztításra:bár gépeket (ionto,uh) nem használ.
2011. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezt idetartozónak véled-e, de én épp babát vártam, mikor gyógymasszőr képzésre jártam, és az oktatók kihangsúlyozták, hogy masszírozni nem szabad várandós nőt. Azóta sokszor meglepődöm, hogy hirdetnek „kismamamasszázst” meg van, aki cellulitisz elleni masszázsra is megy ilynekor, mert azt mondták, még a lábmasszázs sem javallot, mert vannak olyan pontok a testen, amiket huzamosabban ingerelve vetélés is előfordulhat.

Hogy ez mennyire komoly, nem tudom, én mindenesetre nem javasolnám.

2011. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
én megkérdeztem a védőnőt,azt mondta lehet szőrtelenítő krémet használni,aztán vagy igaz,vagy nem.masszírozni tényleg nem szabad,én is gyógymasszőr vagyok.masszázs alatt kitágulnak az erek,felgyorsul a vérkeringés,a vérnyomás viszont leesik a kitágult erek miatt,és sok méreganyag szabadul fel,amik bekerülnek a vérkeringésbe.Árthat a babának.terhesség alatt érzékenyebb a bőr,szerintem a szoli sem javasolt,főleg,hogy sok nőnek mákfoltjai lesznek.de persze nem tilos szerintem
2011. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Na hát a szoli az tuti tilos.

1. nem bizonyított az uv hatása a babára

2. felmelegszik a test,ami árt,amikor nagyobb a baba akkor meg a magzatvíz forrósodik fel.


Én igazából csak szemöldök szedésre és festésre járok kozmetikushoz.

A sors fintora,hogy éppen amikor rászántam magam,hogy a borotvát lecserélem gyantára,akkor kiderült hogy babát várok.

A fájdalom miatt nem tudom,hogy árthat-e vagy sem.

2011. máj. 12. 12:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

ÉN kozmetikus vagyok és azt tanultam, hogy kismamáknak mindent lehet, kivéve:

- elektrokozmetikai kezelések (gépekkel való kezelés)nagy része

- testkezelések

- tetoválás.

Minden mást lehet. Ezért ne térjetek át a borotvára, mert a gyantázás nem okoz akkora fájdalmat, hogy az bármilyen folyamatot beindítson.

Arctisztításra is menj el nyugodtan, előtte szólj a kozmetikusnak, hogy várandós vagy (ha ez még nem lenne látható) és tudni fogja, mit lehet és mit nem.

Festetni is lehet nyugodtan. Az arcmasszázs sem árt.

Attól, hogy valaki kismama, nem kell igénytelennek lennie, továbbra is adjon magára.

2011. máj. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap akartam bejelentkezni masszázsra de nem vállaltak el, így marad az arcmasszázs, gondolom az nem árt, ugye?
2011. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a kozmetikus hozzászólóval!!!


Amúgy én gyantáztatok (láb, hónalj, kar, intim - szóval mindenhol), szemöldököt, szempillát festetek. 2 havonta szoktam kérni arcmasszázst is.


A fentieken kívül az első terhességem alatt (félidőben) jártam szolizni 5 alkalommal , de csakis állóba és ahol tuti volt a klímaberendezése a gépnek. (Valóban a meleg az, ami nem tesz jót a babónak.) Most nem szolizok, pedig hófehér vagyok... de most valahogy nem hiányzik :-)


31 hkm

2011. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy picit off lesz. A masszazs csak a 12. hétig nem javasolt. Akkor sem törvényszerű, hogy baj lesz belőle, mert ha szol az ember, akkor a derék körüli részt kihagyjak. A vérbőség miatt vezethet vetéléshez, de a mai vilagban sok mindenre ezt mondjak. Én 16. héttől hetente egy alkalommal jartam kismamamasszazsra két gyerekemnél. Csak ajanlani tudom! A derekem nem fajt, nem dagadtam, nem vizesedtem, a nyirokrendszerem normalisan működött. Az első terhességemnél nem jartam, és minden bajom volt. Nem kell azért mindentől megijedni!
2011. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Masszázzsal kapcsolatban: van kimondott kismama masszázs is.
2011. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!