Mit egyek? Diétáznom kell, de már rosszul vagyok a zöldségektöl meg a gyümölcsöktöl! Valami ötlet?
szia!
miért kell diétáznod? egyél joghurtot,levest,főzeléket és szerintem bakonyi barna kenyeret is ehetsz bár nem tudom napi hány gramm szénhidrátot ehetsz de sonkával vagy párizsival,virslivel sovány sajtokkal azt is ehetsz.
Hallgass magadra, és ne a dokira.
Azért mert 10 kg-ot híztál, még ne kell koplalni.
A babának minden tápanyagra szüksége van, és sokat 30 kg-ot hízak a terhesség alatt.
a neten találsz ún. mintaétrendet, ezek jó példákat írnak és nem kell találgatni meg számolgatni. Én kb. 2 hete kezdtem a diétát (8,3 lett a terheléses értékem a cukorvizsgálaton), de már kezdek hozzászokni. Sokszor éhes vagyok, de 6-7 alkalommal eszem, mindig viszonylag keveset. Egyébként nem a hízás mértékétől függ, hogy előjön-e a terhességi diabétesz, hanem hormonális alapon van.
26 hetes
Szia én csak annyit írhatok ha nem vígyázol a szén-hidrát bevitellre akkor kórházba fognak utalni és ott muszály leszel betartanni,én is így voltam szülés előtt 6 hetet töltötem bent. Ja és azt még nem is írtam,hogy amikor befektetek, nekem azt mondta az orvosom ha nem megy le a cukrom akkor sürgősségi császármetszés.Ide írtam neked egy orvosi cíket olvasd el Magzati veszély
Mivel a vércukor szabadon átjut a méhlepényen, így a magzatban is kórosan magas vércukor szint alakul ki. A magzat hasnyálmirigye válaszul az átlagosnál több inzulint termel, és segít a magzat vérében a vércukorszintet csökkenteni. Másrészről a hormon úgy is hat, mint a növekedési hormon. Ezért, valamint a túlzott tápanyagkínálat miatt a magzat extrém nagy méreteket érhet el (macrosomia). A nagy születési súly szülési sérülésekhez vezethet, császármetszést tehet szükségessé.
Terhesség során a terhességi magasvérnyomás, a terhességi mérgezés (toxaemia, praeeclampsia), lepényleválás, méhen belüli elhalás előfordulása gyakoribb.
Születés után a túlzott termelésre kényszerített hasnyálmirigy nem képes azonnal csökkenteni a működését, így az újszülött túl alacsony vércukor miatt szorul fokozott megfigyelésre, infuziós kezelésre. Nem kezelt esetekben az újszülöttnél sárgaság (icterus), alacsony calcium és magnézium szint, légzési rendellenességek is kialakulhatnak.
Későbbiekben a gyermek fokozott veszélynek van kitéve túlsúly, cukorbetegség kialakulására. Ellentétben a nem megfelelően kezelt „valódi” cukorbetegekkel, GDM esetén a fejlődési rendellenességek előfordulása nem magasabb, mint más egészséges terhességek esetében.
Természetesen megfelelő kezelés mellett a felsorolt következmények nem alakulnak ki.
Anyai veszély
Terhesség során enyhébb (pl. hugyúti fertőzések) vagy akár súlyos szövődmények (pl. a terhességi magasvérnyomás, a terhességi mérgezés (toxaemia, praeeclampsia), lepényleválás) jelentenek veszély.
A betegségben szenvedő nők 30 százalékánál már 7-10 éven belül, míg közel felében a szülést követő 25 éven belül valódi cukorbetegség alakul ki.
A terhesség és a szűrés nagy előnye, hogy mintegy „ablakot” nyit a jövőre, és már a nők húszas-harmincas éveiben fény derül arra, hogy kinél van hajlam cukorbetegség, magasvérnyomás, magas koleszterin és vérzsír szint kialakulására.
A fenti betegségek kialakulását egészséges táplálkozással, ideális testsúllyal, rendszeres testmozgással kerülhetjük el. Különösen ajánlott betartani a fenti tanácsokat ha a gestatios diabetes a terhesség 24. hete előtt alakult ki, nehezen beállítható volt, több terhességben is jelentkezett vagy a családban cukorbetegség fordul elő
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!