Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az RH immunitás miért van...

Az RH immunitás miért van veszéllyel a magzatra?

Figyelt kérdés

Rh- anya, RH+ apa, az RH pozitivitás dominánsan öröklődik ez tiszta. Az is, hogy az első terhességnél nem gond, mert a magzat vörösvértestjei (vvt) nem jutnak át a placentán az anyába, esetlegesen szüléskor, amikor is az erek sérülhetnek. Ugye ilyenkor az anya anit-D termelése beindul, tehát RH immunizálás indul be nála. Második terhességnél viszont mivel a placentán az anyából átjutnak a magzatba az anit-D-k. (mert hogy ugyan úgy a magzat RH+)


És ezt nem értem, hogy ez miért van veszéllyel a babára, amikor ő RH+, tehát van D antigénje. Az anya veszélyeztetettsége oké, mert ugye ő már Rh-immunizált 1x.


2011. máj. 7. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért veszélyes a babára, mert az anya ellene is termeli az ellenanyagot, vagyis ha negatív az anya, akkor a pozitív babát a szervezete "idegen" testnek érzékeli, és mindent elkövet, hogy megszabaduljon tőle, vagyis kilöki.


Ha az anya időben kap ellenanyagot, akkor a szervezete nem kezdi el termelni, így a második babánál sem fogja ténylegesen idegenként kezelni.

2011. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire volt érthető, nekem kicsit összevisszának tűnt amit írtam:)


Szóval: az anya az Rh + vérre reagálva ellenanyagot kezd termelni - így védekezik az immunrendszer, ha találkozik valamivel amit veszélyesnek ítél, akkor elkezd védekezni, hogy a következő találkozásnál le tudja győzni.

A védekezés az antigén termelés, ami alapján kódolja az immunrendszer, hogy ha ilyen ismeretlennel találkozik, akkor ezzel az anyaggal kell tőle megszabadulni.

2011. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első gyermek megszületése után, ha a baba +, akkor az anya injekciót kap. Ezzel védik a második gyermeket attól, h sérülten szülessen. Egy ismerősömnek, aki a '70-es évek végén szülte az elsőt nem adták meg. A második gyermeke mozgáskorlátozott, veleszületetten. A második után megkapta az injekciót és a harmadik gyermek egészséges lett.
2011. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam, mert Anya RH-, bátyám is RH-, én RH +, a születésem után kapott injekciót.

Én lehetek emiatt beteg akkor?

2011. máj. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem lehetsz beteg, ez csak magzati korban fenyeget.


Valamivel tisztább, köszi

2011. máj. 7. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Félreértesz, már az vagyok. Genetikai hibák miatt.

Bocsi, az offért, leálltam.

2011. máj. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt lehet tudni, h mi van az ellenanyagban?
2011. máj. 7. 17:50
 8/10 anonim ***** válasza:

ellenanyag:)

tényleg az van benne, úgy fejlesztik, hogy RH negatív szervezetben fejlesztik ki.

Az is a neve: ellenanyag. A testidegen anyagok ellen termeli a szervezet, ezért hívják így.

2011. máj. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mint úgy ált. az oltásokban.
2011. máj. 8. 14:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Az elv ugyanaz tulajdonképpen:)

Az oltások esetén a vírusfehérje ellen termel ellenanyagot a szervezet, csak ott nem az ellenanyagot kapod meg általában, hanem a szervezetedet késztetik ellenanyag termelésére a legyengített vírussal. Itt meg más szervezetet (de szintetikusan is előállítható) késztetnek ellenanyag termelésre, és a kész ellenanyagot kapod meg:)

2011. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!