Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha infulenzás vagyok de nem...

Ha infulenzás vagyok de nem lázas árthat a babának? Lehet rá valami veszéllyel? Mi a külömbség a megfázás és az infulenza között? Honnan tudjam hogy melyiket kaptam el?

Figyelt kérdés
25 hetes kismama
2009. febr. 21. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A megfázás egyszerű tüsszögős, köhögős dolog.

Az influenza többnyire izomláz érzéssel és lázzal is jár.

A babára??- hát nem jó neki , de ezt csak a doki tudja, meg hogy az influenza , vagy a rá adható antibiotikum okoz-e nagyobb gondot.

Oscillococcinumot szedhetsz, 3 nap alatt engem rendbetett.

2009. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia

én 8hetes voltam mikor 2hétre levett a lábamról az influenza.2hét 38gok láz.

orvosi utasításra algopirin.

de szerencsére nem lett semmi baj.

jobbulást, sok boldogságot

6,5hós kisfiú anyukája

2009. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló dilemmával küzdöttem, hogy influenza e vagy csak meghűlés. Nos nekem a torkom volt oda, köhögtem, meg az orrom folyt. Lázam nem volt, "csak" 37,5-ig ment fel. Alaphelyzetben nem szokott 37 fölé menni. Az ügyeletet hívtam, hogy ha esetleg lázam van, akkor mit tegyek. Azt mondták, hogy egy algopiryn, de csak ha 38 fölé megy. A tartósan magas láz nem tesz jót a babának. Viszont nem kellett bevennem, mert egy kellemes hűsítő fürdő szépen lenyomta. Egész kihűltem :) 36,6-ra ment le tőle. Szerencsére később sem ment nagyon fel, max 37,1-re. Így csak egy homeopátiás gyógyszert szedtem (Homeogene9) torokfájásra. A Stodal szirupot pedig a köhögésre ajánlják! Én az antibiotikumos kezeléstől tartanék. Káros lehet a babára. Szerintem amíg lázad nincs, addig nem kell tartanod. Persze a gyógyszertárban nagyon jó kis homeopátiás szereket lehet kapni. Milyen tüneteid vannak?

25 hetes kismami

2009. febr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én 7 hónaposan lettem beteg két hétig szenvedtem. A láz jobban árt neki mint az antibiotikum vagy a lázcsillapító. Ha csak köhögsz, náthás vagy szerintem ne vegyél be gyógyszert.
2009. febr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!