Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam ultrahangon megallap...

Ma voltam ultrahangon megallapitottak hogy 8 hetes terhes vagyok, de nem vegeztek semmi mas vizsgalatot, majd 4het mulva kell visszamennem, addig senkinek nem csinaltak semmit?

Figyelt kérdés
es akkor mit fognak,mert elfelejtettem megkerdezni annyira izgatott voltam
2009. márc. 9. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
A kérdésedre nem tudom a választ, mert én még várok a babára. A teszteid kimutatták a terhességedet? Milyen tüneteid voltak?
2009. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az a 12. heti uh lesz. nagyon fontos! genetikai betegségeket szűrnek. tarkóredő mérés (3 mm alatt jó), orrcsont megléte. nálunk ezen a héten vérvizsgálat is volt, szintén betegségeket szűrnek vele.
2009. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem végeztek mást.4hét mulva már lehet megcsinálják a tarkoredő vizsgálatot,betöltött 12héten.De az is csak egy uh lesz,legtöbbször hüvelyi és ez az utolsó hüvelyi uh.16hét körül kell menni vérvételre,lehet megkapod a beutalokat.Már elmehetsz a védőnőhőz,ő segit mindenben.
2009. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
menj el a nőgyógyászodhoz az ultrahang-eredménnyel,mert további vizsgálatok szükségesek.Bimanuális,labor stb. És GRATULÁLOK :)
2009. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első ultrahang szűrés, a nyaki redő mérés.

Megállapítják a magzat pontos korát. A vizsgálat során nézik a nyaki redőt, mellyel felderíthetőek bizonyos genetikai rendellenességek, elsősorban a Down-szindróma.


Sima ultrahang, ne izgulj. Nagyon fogod élvezni. Én ilyenkor láttam először kezét lábát, meg ilyenek. Csodás volt.


23 hetes kismami

2009. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem.Ha jól gondolom, még csak most állapították meg a terhességedet,ha volt szívhangja is akkor már a védőnő a következő akit meglátogatsz, ő állítja ki a kis könyvet.Majd 12 hetesen lesz az első ultrahang+akkor kapod az első vizelet-vérvétel beutalókat.De addig is nem árt ha szedsz terhesvitamint, főleg folsavat (nekem pl. a femibion vált be).Szóval szerintem a védőnő a köv. ő mindent elmond.

Üdv.:29 hetes kismama

2009. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 7 hetesen voltam először dokinál, akkor megkaptam a beutalokat (vérvétel,vizelet, ekg, vércsoport stb.)Utána védőnő.

És a 12. szűrésről lemaradtam, beteg volt a dokim úgyhogy most 14 hetesen voltam uh-on.

Nagyon jó volt látni!:)

2009. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsónak: és te ebbe csak úgy belenyugodtál, hogy beteg volt a doki???!!! a 12. heti uh nagyon fontos! súlyos betegségeket szűrnek! akkor ezek szerint le sem mérték a tarkóredőt?
2009. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!