Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan utasítjátok vissza...

Hogyan utasítjátok vissza felajánlott dolgokat?

Figyelt kérdés
Szóval ha jön a baba és mindenki felajánl mindent. Ha teszem fel, valamelyik nagyon nem tetszik, vagy valamiből újat akartok,akkor hogy utasítjátok vissza úgy, hogy senki ne sértődjön meg ill. ne nézzenek "újgazdagnak"?
2011. máj. 2. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Így: köszönöm, de már van.

Köszönöm, de másmilyet szeretnék.

Köszönöm, de már kinéztem ami tetszik.

Köszönöm, de nem fér el.

Köszönöm, de nem lesz rá szükségem.

2011. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnos elég kevés mindent tudok visszautasítani ... de ez saját szoc. probléma.


Hát nézd v. nyíltan elmondod hogy nem ilyet szeretnél v. újat szeretnél .


v. kamuzol és mondasz valamit.


De nem érdemes sok mindent elutasítani mert minden drága és annyira nem használjátok sokáig. Persze Te tudod.

Állj ki magad mellett!

2011. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én afféle családvédelmi centrumként működök a környezetemben. Ha valaki felajánl valamit, amire nincs szükségem, meg szoktam kérdezni, hogy tovább adhatom-e olyannak, aki valóban rászorul. Tudod, mennyi minden juttattam el így nehéz sorsú családokhoz?
2011. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez ok!:) De ilyenkor mindig úgy érzem,hogy megsértődik kicsit az, akinek mondjuk! Már látom az arcán "jól van, ha nem kell, akkor nem kell" kifejezést! Pedig tudom,hogy kedvességből ajánlják fel és van,amit el is fogadunk, de persze van, amiből újat akarunk venni!

A másik szitu. Rokonok ajánlottak fel babakocsit. Mondtam anyósnak,hogy oké, de azért megnéznénk. Ha megnézzük és nagyon nem tetszik vagy már nincs olyan állapotban, akkor olyan nehéz kimosakodni a dologból!

2011. máj. 2. 12:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Na en ezert meg sem nezem, mar en is jartam rengetegszer igy, hogy meg en ereztem magam kellemetlenul:-(

En egybol mondom, hogy koszonjuk, nagyon kedves, de mar megvan, vagy mar megrendeltuk stb.

Mondjuk ha ra lennenk szorulva, akkor elfogadnam oket... mindegy hogy nez ki, a muszaj nagy ur:(

De szerencsere megvehetjuk az ujat, igy inkabb nem bonyolodom ilyen szitukba:)

2011. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elfogadnám és tovább adnám.A neten is sokan kérnek ilyesfajta segítséget ha messze lakik postaköltséget elkéred és elküldöd annak aki rászorul.Ennyi.Én is ezt szoktam csinálni.
2011. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tovább adni nem tudom, mert nem örökbe adják!

Megnézni azért megnézem, mert ha olyan állapotba van és jó, akkor nem vennék újat. Csak tényleg nem akarom,hogy bárki megsértődjön!

2011. máj. 2. 13:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd meg, és ha nem tetszik, mondd meg, hogy nem ilyet szeretnél, de megbeszéled a férjeddel, és mindenképpen visszaszólsz.

Aztán szólsz nekik, hogy találtatok másikat, amihez pl. van mózes, mert olyat szerettél volna, így köszönöd szépen, de nem veszed el tőlük, de nagyon kedvesek, hogy felajánlották, és ha szükségük van valamire, akkor nagyon szívesen segítesz, ha tudsz.

Minél többet beszélsz, annál jelentéktelenebbé válik a visszautasítás.

2011. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, mikor engem mindenhova elhívtak hogy "csak nézd meg" és én első ránézésre láttam hogy nem lesz jó a babakocsi,simán rákentem a páromra hogy ez neki nem fog tetszeni sajnálom.
2011. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
persze ő is tudott róla.
2011. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!