Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség hányadik hetéig...

A terhesség hányadik hetéig lehet intenzíven sportolni?

Figyelt kérdés

Kick-boxra járok és nagyon szeretem. Ütést nem kapok, mert nem versenyszinten csinálom, de fizikailag rendesen meghajtanak minket. Az edző mondta, hogy ő nem ért a terhességhez, szóljak, ha valamit (pl hasprés) nem csinálhatok, akkor azokat nem kell.


Aki sportolt terhesség alatt, mikor kellett abbahagynia vagy csökkenteni az intenzitást?


Orvossal beszéltem, de két doki két különböző dolgot mondott. Az egyik szerint azonnal üljek le a fenekemre és a szülésig boltba is csoszogva menjek (6. hétben vagyok), a másik szerint addig csináljam, amíg bírom, csak arra vigyázzak, hogy a hasamat ne érje ütés vagy rúgás.

Szóval nem kerültem előrébb :)


2011. ápr. 29. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:

hát szerintem az arany középutat kéne megtalálni, mert terhesen is kell a mozgás, az jót tesz, de nem szabad hogy megerőltesd magad, személy szerint úgy érzem, hogy a kick box nekem már nem férne bele

Én bicikliztem terhesen az első héttől az utolsóig (szó szerint) ez nekem nem volt megerőltető mert mindig bringáztam, de volt aki ezért is megszólt.

2011. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szülésig lehet, mivel már előtte is sportoltál de tényleg kicsit kíméletesebben. Az ütésre nagyon kell vigyázni.

Boldog, aktív babavárást és minden jót!

2011. ápr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt a harcművészeteket felejteni kell! Rád eshetnek, véletlenül is megrúghatnak, te is eleshetsz véletlenül.

I. danos aikido oktató

2011. ápr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugy emlekszem, a Spock doktor csecsemö es gyermekgondozasaban olvastam reszletesen erröl(?), ami a legaltalanosabb (leggyakoribb) gyerekgondozasi könyv egyebkent. Mindenfele harcos sportot vagy ami lehetseges veszellyel jar, abba kell hagyni, talan pont a boxot irjak peldanak. Ujat kezdeni sem javasolnak, ha valaki nem tornazott elötte, meg az MBT cipöt sem javasoljak ekkor elkezdeni ugyanezert.

Ezt talaltam meg:

[link]

2011. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Spockban most nem talaltam, de több helyen is irnak erröl, kb ugyanazt. (Ha esetleg erdekelnek az alternativ dolgok, nagyon jo könyv März Ari: Gondolattol a szülesig c. könyve, ebben megneztem, szo esik erröl is.)

Szerintem mind2 doki ugyanazt mondta, csak mas a stilusuk, es sajnos orvosokra jellemzöen nem tul böbeszedüek. Legközelebb javaslom, kerdezd meg, mit ertenek ez alatt, ha nem tiszta, hiszen jogod van tudni pacienskent! A 2. az addig, amig birod-ot szerintem ugy ertette, amig kenyelmesen birod, es nem utolso szusszig (egyes orvosok azt hiszik, tul kenyesek vagyunk meg tulzasokba esünk...). A lenyeg, hogy nagyobb testi megeröltetes nelkül. Es karate es hasonlo, ütes-rugas sportot egyaltalan nem javasol egyetlen könyv sem, szerintem ennek az orvosnak fogalma sincs a kick-boxrol, hogy azert ott elöfordulhat(?), ezert mondhatta.

elözö

2011. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!