Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel vihetem le a cukorszintet?

Mivel vihetem le a cukorszintet?

Figyelt kérdés
Voltam cukor orvosnál és pozitiv lett.Most 2hetente kell járnom,de azóta,hogy megtudtam olyan ideges vagyok.A babával eddig minden rendben,jók a méretek is,szóval minden.De félek,hogy megmárad a cukor,vagy a pici is az lesz.
2009. márc. 5. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ne ijedj meg. előfordul a terhesség alatt u.n terhességi diabetesz, ami azt jelenti, hogy a terhesség során magas a cukor érték. általában 10 alatt még nem inzulinoznak, csak diétát kell tartani. a szülés után ez vagy átalakul és megmarad valódi cukorbetegséggé, vagy elmúlik. a legtöbb esetben elmúlik, ha csak nincs meg a hajlam rá. a babánál magasabb súlyt jelenthet, vagyis több súllyal születhet meg a baba és ált. 36 hétre. amit javasolnék, keress fel egy diabetológiai szakrendelőt, ott kaphatsz a helyes táplálkozásról étrendi táblázatot, amivel betarthatod a szénhidrátbevitelt, és ez által stabilizálhatod a cukor értékét. ezekszerint voltál a terheléses vércukron, és ott derült ki.ne idegeskedj! felkereshetsz egy dietetikust is ő is segít, vagy kérhetsz a védőnődtől étrendi táblázatot.

jó baba várást!22 heteske

2009. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tehességi cukorbetegségem volt. Vigyázz arra hogy mit eszel nassolni csak diabetikus édességet egyél, kenyérből csak teljes kiörlésűt, tésztából csak durumtésztát.A nassolás helyett inkább fogyassz gyümölcsöt próbáld meg elkerülni az édes péksütiket. Naponta 5x egyél. Én is nagyon megijedtem 9 lett a cukorterhelésem, betartottam minden utasítást. Egészségesen született a Kislányom hála Istennek semmi bajunk nincs.
2009. márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is cukros vagyok, a 26. héttől diétázom.

Ezek talán segítenek:

[link]

ételek szénhidráttartalma:

[link]

[link]

2009. márc. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!