Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol találok megbízható,...

Hol találok megbízható, rugalmas védőnőt?

Figyelt kérdés

8+1 hetes kismama vagyok, elérkezett az idő a védőnő felkereséséhez, de sajnos ez nálunk nagyobb probléma, mint gondoltam. Jelenleg Budapesten a VI. kerületben lakunk, de tervezzük, hogy elköltözünk fél éven belül (most úgy néz ki, hogy a XI. kerületbe).

Tudtok ajánlani olyan védőnőt, aki rugalmas és nem probléma, hogy kicsit "összevissza" élünk jelen pillanatban? Előre is nagyon köszönöm.


2009. márc. 5. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A védőnők területre vannak osztva.Nem járkálhat át más területekre,mégha ő rugalmas is.Tehát mindig a területedhez tartozo védőnőt kell keresned.
2009. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Védőnőt nem lehet választani, azt az amber területi felosztás alapján készen kapja. Tehát ahol most laksz, annál a védőnőnél fogsz kezdeni, és ha menet közben költöztök, akkor a védőnőd személye is változni fog.
2009. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2009. márc. 5. 11:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Részben igazuk van, az előttem válaszolóknak. Amíg nem költöztök el, addig a területileg illetékes védőnőhöz kell járni. Ha a költözés a 39. héten történik, akkor az utolsó 1 hétre kerülsz az új lakhelyed szerinti illetékes védőnőhöz.

Azonban (és ez az, amit a legtöbben nem tudnak), ha nem felel meg a területileg illetékes védőnő, akkor kérheted, hogy egy másik védőnőhöz járhass, feltéve ha ő elvállal, neki ez nem kötelessége.

2009. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Védőnőt nem lehet választani, még elvileg felkérésre sem, mert ők nem praktizálnak. a területileg illetés védőnőhöz fogsz tartozni, de ne félj tőle, mert addig gondoz, amíg ott tartózkodsz. a védőnő kötelessége gondozni, és elég rugalmasak, hiszen az oszágban nagy a ki, bevándorlás. van úgy, hogy szinte heti szinten költözik ki be egy család.

jó baba várást!egy védőnő kismama

2009. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor úgy tűnik ez is egy kérdőjel marad az életünkben.


Az egyik ismerősömnek enyhén szólva is slendrián a védőnője, megkérdeztem az én védőnőmtől, hogy le lehet-e váltani, ő azt mondta, hogy írni kell egy kérvényt a vezető védőnőnek (vagy valami hasonló elnevezésűnek), hogy miért szeretne váltani és simán fog menni.

A neten az egyik védőnő válaszol-ban is ugyanezt írta a védőnő, hogy lehet váltani.

2009. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!