Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első babátoknak mikor...

Az első babátoknak mikor vettétek meg az ágyat és a bútorokat?

Figyelt kérdés
23 heteske vagyok és úgy néz ki még húsvét előtt sikerül befejezni a felújítást a házikón. Párom még jövő héten szabadságon lesz, én pedig kaptam egy kis bónusz pénzt, amiből megtudnánk venni a kiságyat, a komódot, a kádat, a kókusz matracot és még egy pár apróságot. Mit gondoltok 24 hetesen nem korai? Nem vagyok babonás, de még is olyan furi ilyen korán vásárolni vagy nem?
2011. ápr. 22. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyáltalán nincs korán. Arra is számolj, hogy mire a harmincadik héten túl leszel, tombolni fog a nyár és nagy pocival valószínűleg sem kedved, sem energiád nem lesz babacuccok után szaladgálni.

Egy barátnőm járt úgy, hogy halogatta a vásárlást, aztán az utólsó harmadban kórházba került és hamarabb is érkezett a babóka, így mindent a férje egyedül vett meg. Én ezt semmiképp se akartam, ráadásul könnyebb volt úgy vásárolni, hogy minden hónapban valamit, mint egyszerre sokat költeni. Én már 12 hetesen elkezdtem a vásárlást, félidőre a legfontosabb dolgok megvoltak. :-)

2011. ápr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első babámnak 24 hetesen jött meg az ágy.

a polcokat szekrényt a köv. héten raktuk össze de nem mert siettünk hanem mert már sok ruhája volt zsákban dobozban sok cucca.


2. babával ágyunk nagyon korán lett 17 hetesen festettük le raktuk össze a babasarok teljesen a 28. hétre készült el.

2011. ápr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen a kánikula nekem is megfordult a fejemben, olyankor nem igazán szeretnék szaladgálni. És hát még mi semmit nem vettünk. Így most adódik egy alkalom, amikor kicsikével több pénzem van a szokottnál, párom is szabin van és a házikó is szinte üres, így a bababútorokkal kezdődhetne a visszaköltözés.
2011. ápr. 22. 07:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: akkor vágjatok bele, élményszámba megy a babaszoba berendezése! :-) Sok boldogságot a picurhoz!
2011. ápr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. ápr. 22. 08:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én is 23 hetes vagyok, és mi 3 hete rendeltük meg a bútort. Annyira jó áron volt, hogy nem hagyhattuk ki. Igaz mi úgy rendeltük, hogy csak június végén érkezzen meg. De a szándék már megvolt :-) Már kezdtünk vásárolni neki mindenféle apróságot, mert jobb így, mintha mindent a végére hagynánk.
2011. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a 30. hétig dolgoztam, utána vettünk és szereltünk mindent, de kinéztem addigra mit szeretnék, pontos kívánságlistával mentem.

Ugye hivatalosan a 28. héttől életképes egy magzat (manapság már előbb is), mi is láttunk előtte akciós játszószőnyeget, de nem mertük megvenni........

Ma már asszem másképp döntenék, de a családban volt negatív tapasztalat, így mi nagyon óvatosak voltunk.

2011. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 24 hetes vagyok és én se vettem még semmit!!Én 30 hétig dolgozom és úgy terveztük hogy utána veszünk meg mindent!!Mindent kinéztem már és én Kecskeméti vagyok és Pestre szeretnénk felmenni mindent megvenni(kiságy ,pelenkázó,babakocsi,stb..úgyhogy mi csak egyszerre tudjunk megvenni mindent mert ugye havonta nem nagyon mennék Pestre
2011. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia.mi már 20 hetesen megvettük a matracot,kiságyat,pelenkázót,babakádat stb.most 29 hetes vagyok és már mindene megvan.1hónappal ezelőtt vettük meg a babakocsit is.már csak a kórházi csomagomat kell megvenni,mert magamnak semmit sem vettem még:)én nem vagyok babonás és úgy voltam vele hogy ne egyszerre vegyünk meg mindent mert úgy nagyon sok lett volna.mindig nézelődtünk és ha valamit nagyon jó árban találtunk azt megvettük!jó vásárolgatást:)
2011. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!