Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan valaki, akit...

Van itt olyan valaki, akit nagyon sok stressz ért terhessége folyamán? Segítség kellene.

Figyelt kérdés

Most vagyok 31 hetes, még 2 hónap van hátra a babánk érkezéséig. A férjemmel nagyon várjuk, tényleg boldogok vagyunk együtt, viszont az én családomban rengeteg baj történt mostanában, és úgy érzem nem tudom feldolgozni...2 haláleset, többször kórházba került az apukám, és az anyagi gondjaikról nem is beszélve...Próbálok segíteni, de már olyan gyomoridegem van, félek,h baja lesz a babámnak!!! 2 napja alig ettem, de nem megy le semmi a torkomon...Ha valakinek volt hasonló, kihez fordult, vagy mivel nyugtatta magát? A párom nagyon segítőkész, szeretget, átölel, de amikor dolgozik én csak sírok, és remeg a gyomrom...nem aludtam rendesen sem...

Köszönöm...


2011. ápr. 20. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteg problémám volt, bár nem ilyen fajta, de tudom mit érzel. A lényeg, hogy azt sugalld magadba, hogy a babáért meg kell tenned! Próbálj meg minden külső tényezőt kizárni, mert akár koraszülött is lehet, azt pedig nem akarhatod. Meg kell nyugodnod nem csak magadért, hanem érte is. Neked most csak magatokkal kell törődni senki mással. Problémák mindig lesznek és voltak is, most ne azzal törődj. Esetleg ha valóban nem tudod feldolgozni keress fel egy pszichológust, ő segíteni fog neked. Az egészségetek érdekében meg kell tenned.
2011. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a terhességem alatt volt nagyon beteg a férjem,hat héttel a szülés után halt meg.

A babára koncentrálj,és próbáld a bajokat erős akarattal " elfelejteni".

2011. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan haláleset nem volt, de volt 12. uh-n elmért nyaki redő, bunkó orvos, aki közölte, hogy el kell vetetnünk a gyereket, utána az agykamrában láttak tágulatot, majd kevés illetve 2 nappal később túl sok magzatvíz, a 21. héttől toxikózis, az utolsó hetekben kórházban fekvés emiatt, otthon egy 16 hónapos kicsi, aki utánam sírt éjjel-nappal, közben apu strokeot kapott, kórházba került, lebénult az egyik oldalára, nem tudott beszélni sem. Szóval mozgalmas volt a terhességem és tényleg a szó legszorosabb értelmében terhes voltam. Éjjelente halkan bőgtem, hogy legalább az, aki alszik tudjon is aludni. A párom volt az, aki minden akadályt leküzdve mellettem volt, influenzaszezon miatti kórházi zárlat ellenére este 10-kor is ott ült mellettem a folyosón és odabújhattam hozzá. Ez mindennél többet jelentett akkor. Olyankor elmúltak a keményedések, a baba megnyugodott, meg én is.

Aztán lett egy teljesen egészséges és hihetetlenül nyugodt, állandóan mosolygó gyerekünk, apu is felépült nagyjából, a mi kapcsolatunk a párommal pedig még erősebb lett.

hiába mondom, hogy pihenj, lazulj el, nekem is mondták, meg sem hallottam. Akkor próbáltam minél jobban feltöltődni, amikor a párom mellettem volt. Azt hiszem, olyankor átmentem energiavámpírba, de ez őt a legkevésbé sem zavarta és ez nagyon sokat segített. Vége lesz ennek az időszaknak is, meglátod!

2011. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Próbálom kizárni a dolgokat, de most az anyukám van nagy bajban és nem tudom,hogy segíthetnék rajta. Semmi nem viselt meg ennyire, mint ez! Igazából pszichológusra nincs szükségem, csak ezt a gyomorideget és rágódást szeretném megszüntetni...Köszönöm a gyors válaszodat!
2011. ápr. 20. 08:45
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Erőt adtok az biztos! Csak a páromra számíthatok, és a bátyjámmal kell összefognunk. Köszönöm...és nyugodtan biztathattok még...:)Sok örömet Nektek!
2011. ápr. 20. 08:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Én félidős terhes voltam, amikor kiderült, hogy anyukámnak, akivel nagyon jó a kapcsolatom, rosszindulatú daganat van a mellében. Hideg zuhany volt az egész családnak. Borzasztó volt az utána következő időszak. Rengeteg átsírt éjszaka van mögöttem. Nem tudtam aludni, gyomorgörcsöm volt. Ha nem anyukám miatt aggódtam, akkor a kisbabám miatt, hogy ezzel a stresszel vajon mennyit ártok neki? De nem tudtam mit tenni. Háromszor műtötték anyukámat, mindegyik után 2 hetet kellett várni a szövettanra. Nagyon rossz idegállapotban voltam. Közben a 32 hetes UH-n azt mondták, nem fejlődik megfelelő ütemben a babám. Kb. 3 héttel volt elmaradva. Akkor kb. 2000 gr-nak kellett volna lennie, ő volt kb. 1400gr. Karácsony első napján be kellett feküdnöm a kórházba egy 10 napos infúziókúrára, hogy a lepény keringését kicsit támogassa. Először a szülőszobára kerültem megfigyelésre, mert nem volt teljesen jó az NST. Úgyhogy a karácsonyi ebédet (káposztás tészta) a szülőágyon ettem meg. Már van egy 5 éves kislányom és egy 3 éves kisfiam, így még nehezebb volt a bennlét. Miután hazaengedtek, 2-3naponta kellett UH-ra és NST-re járnom egészen szülésig. Közben a családom arra a fantasztikus következtetésre jutott, hogy biztos fogyózom, azért nem növekszik a baba... Gondolhatod, ez hogyan esett nekem. De betudtam annak, hogy anyukám betegsége miatt mindenki sokkal érzékenyebb.

Ezek után alig vártam, hogy megszülessem a kislányom és lássam, nincs semmi baja. Rettegtem attól, hogy akaratomon kívül ártottam neki.

Végül 4 nappal hamarabb megszületett a kislányom. 3250 gr lett a súlya. A lényeg pedig: Makkegészséges!

Ma már 9 hetes és ilyen kiegyensúlyozott, nyugodt babát még nem láttam! Mindig mondom, hogy Ő egy igazi Csodababa! Nagyon keveset sír, akkor is pár perc. Viszont rengeteget mosolyog. Elég hozzászólni, és már fülig ér a szája. Teljesen el vagyok olvadva tőle. A testvérei is imádják. Ennyi viszontagság után remélni nem mertem, hogy ilyen könnyű legyen vele. Közben anyukám már sugárterápiára jár, amit szeencsére jól visel. Már nem sok kezelés van hátra. Reméljük, utána már csak kontrollra kell járnia.

Így utólag biztos vagyok benne, hogy a stressz miatt nem növekedett megfelelőlen a picurom. Azt mondták, a méhlepény keringésével volt gond. Szülés után a dokim megnézte és azt mondta, infarktusos részek vannak rajta...

De végig próbáltam ezt úgy felfogni, hogy nem baj, ha kicsike, majd megnő, csak baja ne legyen. Szerencsére minden rendben vele. Ő egy igazi kis tündér.

Sok erőt kívánok neked ehhez a nehéz időszakhoz, bár nem tudom, miről van nálatok szó. A kisbabád jó helyed van és minden rendben vele. Majd meglátod, micsoda megkönnyebbülés lesz őt a karodban tartani.

2011. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia

engem nagyon nagy trauma ért a terhességem alatt, az első terhességem során is voltak komoly gondok(sőt olyanok is, amiket csak utólag tudtam meg). nekem azt mondta a pszichiáter, hogy a baba nagyon védve van ott bent és nem jut el hozzá a stressz, de én ezt nem így látom. nekem sem fejlődött megfelelően, mint az előttem válaszolónak, le volt maradva 2-3 héttel, kicsi súllyal született, de egészséges. sajnos én még néha dohányoztam is a trauma miatt:(

bocsánat, hogy segíteni nem tudok, csak megosztottam veled, hogy lásd, nem vagy egyedül ezzel.

2011. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen gondjaim voltak.amikor éreztem hogy jönnek a negatív érzések próbáltam magamban arra gondolni hogy itt van a lányom és meg kell védenem,és hogy mennyire szeretem és addig nincs semmi gond amíg egymásnak itt vagyunk!simogasd sokat a pocakod és próbáld megnyugtatni a babát,ezáltal te is megnyugszol majd.
2011. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos anyukám butaságba sodorta magát, majd elvesztette a munkahelyét is. Ami tudom sok emberrel előfordul most a válság során, csak ugye náluk is rengeteg tartozás van felhalmozódva, és nem látjuk a kiutat. Próbálok neki segíteni anyagilag, a félretett pénzünket adtam oda, amit a babára szántunk és tudom,h nem tudja megadni mostanában. Persze el se várnám, mert ő nevelt fel, csak mivel nekem már az én családomat kell néznem, így nagyon rossz. Viszont az ideget sem ehetem,hogy mi lesz velük. Csak a bátyjámtól nem várhatom el,h támogassa őket, mert ő ott lakik. Igy is eleget adott már. Csak ez most nagyon-nagyon rosszkor jött...

Lehet,h nem jut el a stressze a babához, de állandóan gyomoridegem van és szerintem nem eszem eleget és alig alszom. Remélem nem lesz baja a kicsinek!

Köszönöm a rengeteg őszinte, együttérző hozzászólást! Hálás vagyok nektek!:)

2011. ápr. 21. 14:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! én is pont ilyen helyzetben vagyok. Bár nálunk nincs haláleset.Hálistennek.Anyáméknak nagyon sok gondjuk van.És én idegeskedem miattuk.Szerencsére csak most kezdődött két hete ez az idegeskedés,addig nagyon nyugodt voltam.Náluk és pénzügyi problémák, betegségek vannak. Engem meg idegesít. Ráadásul a párom nem nagyon kedveli őket, nemrég veszekedés is volt.Néha ha dolgozom, beszélgetek, lefoglalom magam jól vagyok, de valamikor rámjön az ideg és a baba is nagyon mozgolódni kezd.Én citromfű teát iszok,de sokat nem segít.
2011. ápr. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!