Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árt a babának a félelem?

Árt a babának a félelem?

Figyelt kérdés

Érdekes problémám van. 26 hetes terhes vagyok és nagyon félős. Mindig is félős voltam, de mostanában a már meghalt anyám "szellemétől" félek. Tudom, hogy nevetséges, de nem tehetek róla. Nem voltunk jóban, anyai kötődésem nincs feléje csak fájdalmat okozott nekem mindig. Azt még tudni kell, hogy valószínűleg aznap estem teherbe amikor ő meghalt.Egyik kérdésem az lenne, hogy mit tegyek a félelem ellen, a másik pedig, hogy árt-e a babámnak a félelmem.

Kérlek ne nevessetek ki, számomra nagyon komoly ez a probléma.


2009. márc. 3. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
vagy esetleg attól félsz anyukás reinkarnálódott a piciben?
2009. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek! Sajnos átérzem a helyzeted! Én nem is félek inkább már rettegek. A férjem nagymamája öngyilkos akart lenni, most eszméletlenül,lélegeztető gépen fekszik a kórházban és amióta benn voltam megnézni szörnyűséges álmok gyötörnek! Már aludni is alig tudok! Annyira félek, hogy sírva alszom el. Minden este Bibliát olvasok és imádkozom, de minden éjszaka rám tör ez a borzasztó érzés! Pedig én azelőtt a legszörnyűbb horror filmet is a legnagyobb nyugalommal néztem végig! Megértelek! És én is csak reménykedni tudok, hogy nem lesz semmilyen káros hatással a babámra az amit átélek!
2009. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eleinte ettől is féltem... Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben, de mivel a kisfiam reggel foganhatott, anyám du. halt meg így nem hiszem. De nem értem, hogy mostanában miért nem bírom kitörölni anyámat a fejemből? Nap mint nap eszembe jut, éjszakánként álmodok vele. Aggaszt.
2009. márc. 3. 19:21
 4/8 A kérdező kommentje:
A második válaszadónak: Én is láttam őt rossz és halott állapotban is, de valahogy nem ez lebeg előttem. Inkább, hogy "végre megszabadultam tőle" és most mégsem hagy nyugton.
2009. márc. 3. 19:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem természetes hogy álmodsz vele, ha te nem is éreztél iránta szoros köteléket, lehet ő másképp érzett és ezért jelenik meg sokszor álmodban. Amikor anyukám meghalt utána sokszor álmodtam vele, sőt az akkor 2 éves kisfiamnak is megjelent álmában, soha nem hittem semmi természetfeletti dolgokban, de anyukám halála után sokszor jelent meg álmainkban. Ha ez megnyugtat ezek idővel elmúlnak:)
2009. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress fel egy pszichológust. Ezt nem gúnyolódásból írom, hanem teljes jóindulatból. Nem nézlek bolondnak én is hiszek a megmagyarázhatatlan dolgokban. De szakemberrel tudod csak megoldani, egyedül nem és nem rettegheted végig a trhességedet. Valahogy meg kell szabadulni anyukádtól és azoktól a fájdalmaktól amiket okozott. A pszichológus nem fog hülyének nézni, mert nem az a dolga és nem is vagy bolond, csak valami korábbi lelki teher, vagy lelki sérülés így nyilvánul meg.
2009. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. ha tényleg ennyire nem tud nyugodni hagyni a kérdés deritsd ki (szakemberrel) nem szégyen, ahogy elöttem is irták. nem tudom esetleg pároddal beszéltél-e róla talán könnyebb lenne kicsit.
2009. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt mindig jó a viszonyom anyummal,a lelkem mélyén mégis nagyon szerettem.

Betegen ápoltam,mindent megtettem,h enyhítsek a szenvedésén.

Halála után belebetegedtem.SokE rémálmom volt vele.zek idővel enyhülnek és szinte teljesen megszűnnek.

Most már csak jókat álmodom vele ,mégis sírva ébredek,mert HIÁNYZIK.

Szerintem ezek az álmok majdnem mindenkinél jelentkeznek,ha elveszít egy közel álló rokont,még ha nem is volt jó viszonyuk.

Nálad nagyon friss még ez az emlék.

Próbáld kárpótólni ezt a rossz érzést azzal h napközben elkerülsz minden idegesítőt.

Félelem érzését egy kémiai anyag idézi elő ami árramlik a véredben,pont úgy ahogy az endorfin az öröm hormon.

A gondolataid részben irányítani tudják.

Mindenképp kérj segítséget,imádkozz.

Most jútott eszembe h a szomszédasszony nekem azt tanácsolta,h gyújtsak meg egy gyertyát az anyám emlékére azért h nyugodjon.

Cseppet sem nevetséges a helyzeted.Átéltem én is.

Amúgy nincsenek szellemek.Ha lennének és olyan ügyesek és erősek lennének akkor már megöltek volna ,vagy elvették volna mindenünket.

2009. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!