Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » HA jó az integrált teszt...

HA jó az integrált teszt eredménye, akkor az AFP is jó lesz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nem minden esetben!

De az AFP, már egy elavult vizsgálat! Jobban a kombinált tesznek kell hinni! :)


Boldog baba várást!

2009. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az integrált tesz a 16. héten levett vérből négy markert vizsgál, ebből az egyik az AFP. Az előfordulhat, hogy az AFPd alacsony, ezért a teszt eredménye egy magasabb kockázati arányt mutat a down-kórra, nyitott gerincre. Összeségében jobb az integráltat elvégeztetni, mint csak szólóban az AFPt, mert teljesebb képet ad.
2009. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nézd meg a 17-tel ezelőtti kérdést. Kb hasonló témát feszeget.

"Figyelmen kívül hagyható az AFP rossz eredménye az alábbi esetben? (AFP 0,62 MoM)" - erre gondoltam


Üdv!

2009. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos nem kért AFP vizsgálatoz, mert integrált tesztet csináltattunk.
2009. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

a 2. válaszolonak üzenem!

A kombinált teszthez a 12. héten vesznek le vért, míg az AFP elvézéséhez a 16. héten szúrnak meg!

Jah és ne vedd kioktatásnak, csak azért írtam le, hogy a kettőt külön időpontban végzik!

Minden jót!

2009. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A második hszóló vagyok, 19 hetes terhes. A kombináltat (12. hét), és a négymarkeres, mások által quartett vagy integrált tesztet (16. hét)is megcsináltattam. Nem én keverem őket, hanem a köznyelv. De a tisztázás kedvéért, a négymarkeres/quartett/integrált teszt egyik markere az AFP! Ezen túl még három markert vizsgálnak: uEstiol3, szabad b-hCG, Inhibin-A. A vizsgálatnak pont az a lényege, hogy ne CSAK az AFPből következtessünk a genetikai betegség kockázatra.

Ha tanácsot adunk, legalább legyünk pontosak, de én se kioktatás képp írom...

2009. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A 12. héten elvégeztük a kombinált tesztet, mert 35 elmúltam. A teszt eredménye negatív lett, a down-kór esélye 1:7.000. edwards szindróma esélye 1:15.000.

Ezzel szemben az AFP-m rossz lett, a 0,8-as érték alatti (0,62 MoM), ami down-kór gyanura enged(ne) következtetni. A dokim azt mondta, és mások is azt javasolták, hogy a 12. heti tesztet vagyük figyelembe. Kicsit parázok ugyan még, de mindenki azt mondja, hogy a kombináltteszt sokkal pontosabb és megbízhatóbb.

(A genetikai uh-on nem találtak semmit, de 2 hét múlva vissza kellmennem kontrollra. Az uh-os kollega véleménye szerint korán vették le az afp-hez a vért,mert a 16. hét betöltése után voltam 2 nappal.)


Szóval az egyik eredményem nem támasztja alá a másikat. Ez van.


Üdv!

2009. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

09:43-nek!


Amit te mondasz az a 4-es teszt! De a kérdező az integrált tesztet (kombinált teszt) kérdezte, ami ténylegesen a 12.héten történő vérvételből nézi, a Down, és az Edwards kórt!

A 4-es tesztet nekem is ajánlotta a dokim, mert hogy a kombinált tesztem negatív volt, de az AFP 0,71 mom lett, de sajnos nem tudtam kifizetni még 20 e Ft-t egy vérvételre!


Mostanság, a kombinált tesztet ajánlják, de tudtommal az AFP kötelező (habár már olyant is hallottam, hogy az orvos nem kérte.. hmm nem tudom)


Szóval remélem itt pontot tehetünk a kérdésre kettőnk közt, mert a kérdező teljesen össze kavarodik!


Minden jót! Üdv.: 28 hetes kismama

2009. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Suziasztok!

Nem kavarodok össze, de köszi hogy gondoltál rám is :)

Én megcsináltattam az integrált tesztet, de a dokim azt mondta hogy ennek ellenére kötelező az AFP. ÉS arra lettem volna kíváncsi hogy ha az esetleg rossz lesz -ami ugye kizárt:)-, akkor meliyk az "erősebb". Elvileg az integrált teszt jobb.

De egyébként ha el akarjátok dönteni a "vitátokat", akkor ajánlom figyelmetekbe a www.downszures.hu oldalt.

Sziasztok

2009. márc. 4. 12:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves 12:20-as: az integrált teszt az nem egyenlő a kombinált teszttel, a második válaszolónak volt igaza. A a kombinált teszt a 12. heti down kór szűrés, az integrált pedig a 16. heti (ha azt is kérted). Az AFP 15-18. héten van (hacsak az integrált teszt miatt nem tekintettek el ettől). V
2010. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!