Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy 3 éves fiam jelenleg...

Van egy 3 éves fiam jelenleg 7 hetes terhes vagyok a 2. babával viszont emellett van egy 78 éves mozgásképtelen nagyon beteg mamám. Honnan tudok segitséget kérni?

Figyelt kérdés

A mamát pelenkázni ,etetni,itatni forgatni stb kell.Probáltam segitséget kérni a korházaktól ,körzeti orvostol, önkormányzatol, de minden hol elutasítottak.

Sem ápolot nem küldenek hozzá, sem elfekvőbe nem utalják be se otthonba pedig az állapota ezt igényli. orvosi vizsgálatokra nem tud elmenni és az ügy .orvos is mikor kihivjuk mert a mama kiszárad, csak annyit kérdezet hány éves? - 78. erre a doki közölte hogy már Ő sem enne ilyen idősen? Ez azért FElháboritó egy kicsit. Én 15 éve gondoskodom róla ápolom, de mostanra elfogyot az erőm és szívesen folytatnám a gondozását de nem birom így. 3 Hete még saját lábon közlekedett igaz csak a lakásban és járokeret segitségével de az elmult 2 hétben ágyhoz kötötté vált.

Tanácstalan vagyok teljesen.


2009. márc. 2. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon nehéz lehet a helyzeted.

Sajnálom a mamádat is.

Esetleg öregek otthona,...de nem tudom..lehet én nem lennék képes szegénykét oda betenni.

Rokonságban nincs aki segítene?

2009. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag megtudod engedni akkor fogadj melléje egy gondozónőt.

Első voltam.

2009. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A következőket tanácsolom: Menj el a helyileg illetékes kórház belgyógyászati osztályára, bár valszeg már többször jártatok ott, ha ilyen beteges a mamád. Legjobb lenne, ha bevitetnéd őt mentővel, hiszen te ilyen állapotban valóban nem tudod őt felvállalni. Ott megbeszéled az orvossal, hogy majd a zárójelentésre írja rá, hogy házi betegápolás szükséges a néninek, innentől a körzeti orvos kötelezően el kell, hogy rendelje az ápolóknak, hogy kijárjanak hozzá. HA jóban vagy a körzetivel, akkor nem kell ekkora kört futni, vele is meg lehet beszélni. Lényeg: LÉTEZIK olyan, hogy házi betegápolás, szakápolás, ill. szociális segítségnyújtás. Ezek az alapápolás kötelező elemei.
2009. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress te neki egy idősek otthonát. Ha találsz neki helyet és a háziorvos igazolja, hogy napi legalább napi 4 óra ellátásra szorul, akkor az OEP engedélyezi az elhelyezését egy vele szerződésben lévő otthonba. Ez általában a nyugdíjába kerül, ha az nem elég, azt az OEP fedezi.

Ne az apartmanházakat, nyugdíjasotthonokat nézd, hanem idősek otthonát, ápolási otthont. A neten is találsz egy csomót.

A másik megoldás, kérhetsz segítséget az Otthonápolási Szolgálattól. Ez kb 10 éve működik és szintén államilag támogatott, tehát a TB fizeti. Erre is rákereshetsz és kikeresheted a lakóhelyedhez legközelebb lévőt.

2009. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a körzeti orvosunk sajnos olyan hogy az elmult időszakban 4 X hivtuk ki és Ő ennyiszer nem jöt ki mert közölte hogy majd az ügyelet. Az ügyelet közölte hogy körzeti. Ide -oda dobálnak minket.Az ithoni beteg ápolást ( szociális Gondozást ) az önkormányzatnál megprobáltuk elintezni de mivel a mamám nyugdija elég magas igy sem ápolásira ,sem gondozásilag (gyogytornász biztositása,ápolónő biztositása,sem egyéb velejároja )miatt elutasitottak és így semmi segitséget nem kaptunk.A korházban a kezelő orvosa közölte hogy bármennyire is rosszul van ő nem hajlandó felvenni az osztályukra.Ide -oda dobálják az állapota miatt, hogy ne hogy véletlenül " az korházuk statisztikáját rontsa ha esetleg meghal.
2009. márc. 2. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Háát én azért lehet, hogy orvost váltanék.

Itt a Kékkereszt Otthonápolási szolgálat honlapja, de az országban mindenhol ban ilyen. A háziorvos ki kell, hogy adja a papírt, ha a mamád ápolásra szorul. Mondd meg neki, hogyha nem, akkor a betegjogi képviselődhöz fordulsz (ennek a neve címe ki kell, hogy legyen függesztve a rendelőben) és állapotfelülvizsgálatot kérsz. Akkor, ha kiderül, hogy az orvos hibázott akkor kamarai vizsgálat lesz belőle, nem hiszem, hogy ilyet akar. Ne hagyd magad!

[link]

2009. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia!Megkérdezhetném,hogy honnan írsz!És ha tényleg ennyire nem segítenek titeket, akkor keresd meg, hogy hol lehet őket feljelenteni, és még kártérítést is kérni!De mindjárt utána nézek én is!
2009. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!