Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességem 35. heténél...

Első terhességem 35. heténél toxémiás lettem. Terhességemet császárral fejezték be 37. héten. Mindketten majdnem ottmaradtunk. Második terhességnél mennyi az esély ugyanerre?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Leírnád nekem kérlek, hogy a toxémiád milyen tünetekkel is járt pontosan?! Köszi!
2009. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a fehérje ürítésem óriási volt, vizesedtem nagyon, a vérnyomásom az egekben, a májam is kezdte felmondani a szolgálatot, a veséim már olyannyira "nem" működtek hogy sötét barna volt a vizeletem.és mellesleg reggel pisiltem fél 6 körül és utána délután 1-2 óra körül és eközben ittam kb 2 litert.a végén már 1,3 kg-mal lettem több egyik napról a másikra, de ez már az utolsó napon volt. Folyamatosan -minden nap- mentem nst-re.ott ,ár kiabált velem a nővér hogy ébresszem a gyerekem, mert csak az anyja hangjára fog felébredni...de nem mozgott akkor sem....ez az utolsó héten volt szinte minden nap.a végén már eltorzult arccal "verték" a hasam de kislányom arra sem reagált... így megcsászároztak hála az aznap ügyeletes főorvosnak....ha ő nincs lehet nyomorék lesz a gyerekem....megcsászároztak... ahogy betoltak a műtőbe ott már 190 volt a vérnyomásom, nem vártak hogy hasson a gerincérzéstelenítő, így kissé örjöngtem a fájdalomtól... ezek után kislányom több napon keresztül lélegeztetőgépen volt.nem volt emésztése....közölték lehet meg is halhat....császározás után a vérnyomásommal küzdöttek az orvosok, olyannyira nagy gáz volt h vénába kaptam a vérnyomáslehúzót, de ha 190-re lement az már jó volt... a csúcs 210/140 volt....vénába kaptam a vízhajtót, így a katéter zacskóját sűrűn cserélték...... borzasztó volt...soha újra gyerekvállalás....
2009. febr. 28. 16:26
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon érdekelne, hogy mitől kaptad el.

Van cica?

Egyébként esély nincs többet ilyenre, ezen egyszer esik át az ember életében.

2009. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolótól illetve mindenkitől kérdezem: A toxémia ugyanaz mint a toxoplazma? vagy a cicát nem azért kérdezted?

(Csak mert én nem tudtam hogy ugyanaz és most folynak nálam a vizsgálatok mert pozitív a toxoplazmám.IgG és IgM is.Úgy néz ki 4 hónapnál régebbi a fertőzés, de még vizsgálják.)

2009. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia kifejezetten utálom a macskákat, és kerültem a kutyákat is, meg mindenre nagyon odafigyeltem...A családban se volt soha ilyen....csak én...
2009. febr. 28. 16:34
 6/10 A kérdező kommentje:
nem ugyanaz a kettő............
2009. febr. 28. 16:35
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Semmi köze a toxoplazmának és a macskának a toxémiához, ne hülyéskedjetek.

Kedves kérdező, szerintem nincs nagyobb esélyed az újabb szörnyűségre, de evvel csak egy orvos tudna megnyugtatni. Édesanyámnál is csak az egyik terhességénél fordult elő toxémia, de nem fajult nála idáig a dolog.

Azért az tuti, hogy ha újabb terhességet vállalnál, arra jobban oda kellene figyelnie az orvosodnak, avgy fogadnod kéne egy lelkiismeretes dokit. Én máshogy nem merném.

Remélem azóta jól vagytok és kívánom, hogy jól menjenek a dolgok, ha jönne még egy pici!

2009. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon szépen köszönöm, hogy ezeket leírtad! Nem beszéltél még dokival ezekről? Mármint hogy mennyi esély van rá, hogy a következő terhességnél is fennáll? A vérnyomás ellen tudnak tenni, csak lehet, hogy az elejétől kellene vele foglalkozni! Ha a doki azt mondja, hogy kordában lehet tartani ezeket, csak az elejétől figyelni kel, akkor talán nem kell lemondani a következő babáról! Szerintem érdeklődj! Keress egy jó szakembert!

Amúgy annak örülök, hogy az első terhességed nem végződött "rosszul" és remélem a kislányod jól van! Szörnyű lehetett így végig vinni a terhességet. Mármint főleg a végén! Megértem, hogy félve néznél elé egy újabbnak! Azért ne add fel!

A többieknek meg üzenem, hogy a toxémia és a toxoplazma fertőzés NEM ugyanaz! Nézzenek utána!

2009. febr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó 2 válaszolónak üzenném... Azt hozzá kell tennem h kislányom Anna előtt volt egy vetélésem annak köszönhetően -SZERINTEM- pusztán anyai érzéseimre hivatkozva mert pár hetes terhes voltam mikor mentem az akkori dokimhoz- jó nevű főorvos Kecskeméten- és megcsinálta a hüvelyultrahangot, annyira nyomta belém azt a műszert mondván " nem látok semmit" hogy pár nap múlva elvetéltem. Na ekkor váltottam dokit, aki a legrendesebb akivel valaha találkoztam és maximálisan odafigyelt rám, és még hétvégén is bejött hozzám!!!! ami szerintem nagy szó....mert valljuk be némely "fölkapott" nőgyógyász eléggé el van szállva magától... és amikor terhes lettem Annával a 12 hetes vérvétel eredményéből 14 hetes terhesen tudatták velem lehet Down-szindrómás a kislányom úgyhogy menjek CVS-re.Be is mentem és egy szintén "nagynevű" főorvost fogtam ki aki egy ÁLLAT!!!!! szó szerint....bocsánat hogy ilyet mondok rá, de neki szívesen megcsinálnám a hasbeszúrást......és még kaján vigyort is ejtenék a rémült arcába....újabb idegeskedés következett mire megjött az eredmény hogy a babánk egészséges....ez volt november 7-e körül.majd december elején kezdtem vizesedni.. és február végén kerültem kórházba -Kecskemétre- .innen már ismeritek a történet további részét.amúgy március 15-én császároztak és április 6-ra voltam kiírva... Újabb babát ha csak véletlen be nem csúszik- de ez ellen nagyon is teszünk!- nem fogunk vállalni.Úgy gondolom hogy ezt csak és kizárólag az tudja milyen érzés aki átélte, bár tiszta szívből kívánom senki ne éljen át ilyen szörnyűséget.Ennél rosszabb nem történhet senkivel amikor várod h gyereketek szülessen, és nem tudod élvezni a várandósságot, mert mindig van valami, és végre megszületik és még akkor sincs vége hanem a java onnan kezdődik.Akkor már nem érdekel hogy neked hogy fáj és mennyire vagy beteg, hanem a gyereked.....bármit megtennél csakhogy életben maradjon.... mi átéltük és úgy érzem ez örök szövetséget hozott létre a férjem és köztem. na de elég a szomorúságból.a lényeg h Anna lányunk mindjárt 1éves és 11.5kg 80cm és igazi eleven gyönyörűség.....Imádjuk...köszönöm a biztató szavakat.jó érzés ilyen emberekkel erről írni, beszélgetni....
2009. febr. 28. 18:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Így kiegészítve hát....nem semmi! Nagyon is megértelek, hogy nem mernél újabb babát bevállalni! Nem semmi, hogy neves dokik, sem tudtak ezzel mit kezdeni! Nem is tudom, mit írhatnék még....

Örülök, hogy már jól vagytok! Én kívánok nektek sok boldogságot a kis Annához is!

Azért ha "becsúszik" még egy baba, ne add fel!

2009. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!