Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől voltatok...

Hányadik héttől voltatok TERHESEK és nem ÁLLAPOTOSAK? Azaz mikor vált teherré a has? (lábdagadás, vizesedés, derékfájás)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát az utolsó 4 hét már durva volt a 4,5 kilós magzattal. Amúgy nekem a szeméremcsontom fájt rettenetesen, a derekamnak semmi baja nem volt.
2011. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26.héttől, vizesedni nem vizesedtem.
2011. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 kisnita ***** válasza:
kb 28. héttől jöttek a jóslók és a körül kezdtem el nagyon vizesedni is, jött a lábdagadás, a derék, hát, nyak fájás, a gyomorégés, meg egyéb ilyen kellemes dolgok. De egész jól bírtam szerintem, bár már nem bántam volna ha előbb kibújik a babám. 42. hétre született.
2011. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28. héttől. Addig alig volt hasam, utána két hét alatt megnőtt, dagad a lábam, fáj a szeméremcsontom, állandóan pisilnem kell, nem tudok aludni a pocaktól, szóval már nagyon várom a végét :) Most vagyok 34. hétben.
2011. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kb. a 36. héttől. Addigra már nagyon dagadt a bokám, hatalmas pocakom volt, a hátam közepére kívántam a diétát, egy bevásárlás is 2 óra volt, mert mindig csak lassan sétálgattunk. Éjszaka legalább 3-4-szer felkeltem...

Szerencsémre a 38. héten megszületett a kisfiam, így nem volt hosszú a "terhes" időszak. :)

2011. ápr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
hát, eddig jó volt, bár vizesedtem a 20. héttől, vékony testalkatú vagyok (voltam!), ettem ami jólesett, pocakom csak előrefelé volt, elvoltam. De most kb a 37. héttől elkezdtem magamra hízni, nem pocira hanem fenékre, csípőre, arcra, karra...állati széles és kövér vagyok már, (39. hét) 23 kiló plusszal, 155 centivel. Fáj a fejem minden frontnál, dagadnak az ujjaim és a bokám, pisilek 3 percenként, a nagyfiammal kell sétálnom napi 4 órát kb, mire hazaérünk szétesik a hátam...karikásak a szemeim, lenyalt a hajam, és járhatok nemsokára 2 naponta ki NST-re....áááááá
2011. ápr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Asszem gyorsan mindent elrendezek. Bevásárolok, berendezem a babaszobát, mindent kimosok és kivasalok... 24 hetes km :)
2011. ápr. 5. 16:43
 8/14 anonim ***** válasza:
A 34. héttől vált nehézzé. Vizesedés, fulladás, mindenhol fáj...
2011. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

33. akkora hasam volt, mint egy görögdinnye és akkor indult be még jobban. Később már csak kacsázva bírtam menni, ráadásul a 3.-on laktunk lift nélkül! Mire felmásztam már lila volt a fejem és fulladtam (asztmás vagyok)


Mindenem fájt, sehogy sem volt jó se ülve (már beilleszkedett addigra) se fekve sehogy, a hasam kőkemény volt majd minden nap, a lábaim mint egy elefánté.


A jóslóim 28. héttől pokoliak voltak, mint utólag kiderült (35. héten) akkor nyíltam ki teljesen: a szüléskor lévő még pár centi tágulás semmi volt, szinte meg sem éreztem.


Komolyan mondom a szülés megváltás volt :D

2011. ápr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
HŰha! Nem is gondoltam mennyire komoly ez a téma...hogy mennyien mennyire szenvedtek/tetek. Statisztikának is jó lenne. Azt gondolom, hogy a 28. és a 34. hét elég vízválasztó. Mindenkinek jó egészséget, kitartást!
2011. ápr. 5. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!