Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24. heteske vagyok! Terhessége...

24. heteske vagyok! Terhességem eleje ota táppénzen vagyok! Ilyenkor is ki lehet (Kell) venni szülés elött a szülési szabit? Hol kell intézni majd? Irjatok!

Figyelt kérdés
Menyivel több pénzmint a táppénz?Érdemes?Köszönöm!
2009. febr. 27. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha táppénzen vagy köteles vagy kivenni a szülési szabadságot.Anyagiakról nem tudok nyilatkozni.A doki ad igazolást hogy mikortól vagy szülési szabadságon, azt kell bevinni amunkáltatóhoz.
2009. febr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy köteles kivenni szülés előtt, ez csak választható. Pár éve szültem, és végig táppénzen voltam. A doki megkérdezte, hogy akarok-e menni szülési szabira, de mondtam hogy nem, mert nekem úgy volt jobb anyagilag.
2009. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A TGYÁS-sal kapcsolatos ügyeket a a munkáltatónál kell intézni. A szabály, úgy szól, hogy négy hetet lehetőleg a szülés előtt kell igénybe venni. De nem kötelező így eljárni, dönthetsz úgy, hogy csak szülés napjától veszed igénybe. Ebben az esetben végig táppénzen vagy,a háziorvossal kapcsolatban annyi teendőd van, hogy amikor bekerülsz a kórházba akkor erről értesíteni kell. (a nála lévő táppénzes papírt lezárja) Ha kereseted alapján max. gyedre vagy jogosult akkor nem is éri meg a szülés előtt megkezdeni. A táppénz és a TGYÁS összege között nincs lényeges különbség. A TGYÁD-nak nincs de a gyednek van maximum korlátja. (100.100,- Ft)
2009. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, csak lehetőség. A 168 nap szülési szabadságot (ami alatt a terhességi-gyermekágyi segélyt kapod) legkorábban a szülés várható időpontja előtt 28 nappal kezdheted meg. Ezen belül akkor, amikor te akarod, akár a szülés napjától is.
2009. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem a TB-s kollégám mondta, ha már táppénzen vagyok maradjak is azon a szülésig, a TGYÁS 168nap, ezt ki lehet venni a terhesség alatt is.
2009. febr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!