Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A második terhességnél mikor...

A második terhességnél mikor lehet leghamarabb megérezni a magzat mozgását?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokan,hogy hamarabb lehet érezni,mint az elsőt. Nem tudom mi az oka,de állandóan mozgásokat érzek a hasamban,mintha baba lenne, de kb 3 hónapja történt meg az első szeretkezés a szülésem után,tehát azt még biztos nem lehet érezni. Egyébként védekeztünk óvszerrel, de az sem 100%. Lehet,hogy pszihésen bennem van ez a dolog? Eddig még szülés óta nem menstruáltam.Szoptatok még.
2009. febr. 26. 23:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy csak annyi áll a dolog hátterében, hogy már tudod, hogy milyen a magzati mozgás, ezért te már hamarabb észre fogod venni, de ez sem következik be a 13-15 hét előtt. Szerintem a szülés/terhesség után benned lehet, hogy terhes vagy. Én is érzek mozgásokat, pedig 4 hónapja szültem és nem vagyok terhes (én szoptatás alatt is menstruálok - egyetlen előnye, hogy tudom, nem vagyok terhes). Az ember ilyenkor már mindenre jobban figyel.


Szerintem ne aggódj, de mindenképp védekezz továbbra is, mert a szoptatás nem véd a terhesség ellen, csak max. addig amíg nagyon gyakran szoptatod a picit és akkor sem 100%-osan.

2009. febr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!