Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhességet (mensi...

8 hetes terhességet (mensi szerint) a doki 6 hetesnek mért az uh alapján. Voltatok ilyen helyzetben? Nagy a baj?

Figyelt kérdés
Igazából teljesen be vagyok pánikolva. A dokim azt mondta, szedjek folsavat, két hét múlva kontroll, hogy fejlődik-e, és gratulált. Volt petezsák, benne baba, 6mm-es, és szívhang is volt. (vagyis inkább pulzálás) A mensi szerint valóban 8 hetes lennék, a ciklusom viszont 35 napos, szerintem a foganás a ciklus vége felé volt. (egy alkalommal nem védekeztünk) Aki hasonló helyzetben volt, mivel nyugtatta meg magát? Sík ideg vagyok, pedig nem ez az első terhességem.
2011. ápr. 1. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán ne idegeskedj, azzal árthatsz a legtöbbet. Az én babám végig egy-két héttel kisebb volt, mint kellett volna és végül 2750 grammal és 55 centivel született a 39. hétre.


Igaz, hogy az első 12 hét kritikus, itt még nagyon számítanak a hetek, de ha később volt peteérésed, akkor nem lehet gond, akkor pont megfelelő a babád mérete. Az orvosi protokoll számolja csak az utolsó menstruációtól a terhességet, de mi anyukák többnyire pontosan tudjuk, mikor estünk teherbe. :)


Nyugi és csak pihengess, hamar elrepül a két hét a következő UH-ig.

2011. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De miért vagy ideges? - hisz magad írod, hogy hosszúak a ciklusaid, a peteérésed valószínű a vége felé volt, így simán belefér, hogy UH alapján 6 hetes a babód! Gratula :) van szívhangja, ez a lényeg, és nyugi, szépen fejlődik!
2011. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj, később fogant, ennyi.:) Jó babavárást kívánok!!!!
2011. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 30 napos ciklusom 26. napján estem teherbe, így 10 nappal fiatalabb a baba mint "kellene". Amikor mensi szerint 6 hetes voltam, akkor még nam is látszott. Semmi baja, korrigálták a szülés várható idejét, ennyi.

Én se értem igazán min idegeskedsz, ha egyszer tudod, hogy később estél teherbe és nem félidőben, akkor nyilván nem lehet akkora, mintha félidőben estél volna teherbe.

2011. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első kisfiamnál november 18-án volt az utolsó mensim, és jan.14-én azt mondták, hogy csak 4-5 hetes a baba! És tényleg annyi volt, szeptember legvégén született 3900g-al. Nem lehet bízni ezekben a petékben, mikor érnek...:)
2011. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az teljesen mindegy. Ha tartja a két hete korrigálják a szülés várható időpontját, de egyébként ennél többet nem hiszem hogy jelent.
2011. ápr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk azért idegeskedek, mert ha a baba TÉNYLEG nem fejlődik, akkor ugye műtét...amit nem szeretnénk. Kicsit korán érkezett a testvérke, de már beleéltem magam, meg a férjem is.

De köszönöm a biztatást, igyekszem pozitívan hozzáállni:) csak ne telne olyan lassan ez a két hét:(

2011. ápr. 2. 08:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Én két hónapig jártam úgy, hogy a védőnőnél a doki - aki egy ... fogalmazzunk úgy, hogy 'dr. Mengele' - mindig 2-3 hét különbséggel nézett mindent.

Értsd úgy, hogy: "Ön most akkor a 12-15 hét között van...."


A saját orvosom meg simán 'rávágta', hogy merre járok éppenséggel, ergo nekem a szülészem volt a mérvadó. Bár a védőnőnél lévő orvos nem igazán érdekelt, sok gondot okozott néha. Míg a védőnő egy angyal volt.

2011. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!