Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esett-e valaki teherbe nagyon...

Esett-e valaki teherbe nagyon hamar az első gyerkőc után? Úgy hogy a baba csak 3-4 hónapos volt?

Figyelt kérdés

Mik az előnyei, hátrányai az ilyen kicsi korkülönbségnek? Mik voltak a nehézségek?Ha a nagyobbik szopizott, elválasztotta magát a terhesség miatt?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. márc. 31. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én előnyét nem látom, csak hátrányát, ráadásul a szervezetnek kell a regenrálódási idó, ami nem 3-4 hónap.
2011. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

anyu ismeröseéknél a 2.gyerek 2.hónapra összejött.Èn nem látom elönyét semmiben.

Nagyon nehéz 2 kicsivel.Egyik kicsi,másik pici....

Nekem a 2 gyermek között 26 hónap van,még is nehéz.Növéremnek 14 hónap van köztük.Az elsö 2 év nehéz volt neki.Viszont volt segítsége.A szüleink nagyon sokat segítettek.A "nagyobbikat" mindég elvitték kicsit,hogy nyugta legyen.

Nekem már nincsen senki aki segítsen.Viszont már megszoktam.

Ez nézöpont kérdése.

2011. márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pont egy ev lesz a kulombseg ket gyermekem kozott. Pici fiam apr 7-en lesz 1 eves, es most 38 hetes terhes vagyok. Nem igy terveztuk, de nem is banjuk hogy egyutt fognak felnoni. Eddig nem volt problemam, most igy az utoso hetekben kicsit nehezebb emlgetni fiamat, de nem veszes. Az elso idokben biztos nehez lesz, de minden ujszolottel nehez az elejen. Amugy kisfiam, nagyon jo gyerek, sokat eljatszik magaban nagyon jo alvo is atalusza az ejszakt 6 hetes kora ota 8-tol 8-ig alszik, es meg 2X napkozben. Szoptatni sajnos csak 1 hetig tudtam, probalkoztam, de nem indut be a tejtermeles. Rem elem a picit fogom tudni most szoptatni, most vabn is elotejem eleg rendesen, remelem ez jot jelent. En nem bantam, banom hogy ilyen kicsi a kulmbseg, de 1 honap mulva tobbet is fogok tudni mondani milyen a ket kicsivel!

Amugy miert kerdezed?

2011. márc. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert tapasztalatokra volnék kíváncsi.

Úgy tűnik ugyanis, hogy mi is hasonló cipőben járunk, mert a kislányom 5 hónapos lesz, és kb. 6 hetes terhes vagyok. 1 év és pár hét lesz közöttük.

Nem így terveztük, de ha már így alakult, kívácsi lennék, más hogy oldotta meg.

Nálunk a legnagyobb nehézség (most legalábbis), hogy a babám csak anyatejes, orvosi javaslatra pedig el kéne őt választanom fokozatosan. ehhez viszont még nagyon pici, és örülök, hogy még bőven van tejem.

2011. márc. 31. 15:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk a nagy 6 hós volt, mikor várandós lettem újra, tehát 15 hónap lesz köztük. Tudom, hogy nem 1 év, de reagálnék a kérdésre, ha nem baj. Mi is még szopizunk, ráadásul 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, de nem jól haladtunk, így gyakorlatilag 7 hóig csak anyatejet kapott, pedig akkor már pocakos voltam. Amint éreztem, hogy valami nem stimmel, tesztet csináltam, irány a doki, és kérdeztem, meddig szoptathatok. Mondta, hogy ameddig akarok. Tehát akár szülésig is. Mondjuk mi reggel-este és alkalmanként tízórai előtt szopizunk (altatásként), nem is a mennyiség a lényeg,hanem hogy véd és ő még szeretne szopizni. Plusz szedek terhesvitamint, plusz Mg-ot, nehogy gond legyen (méhösszehúzódás stb.). Ennek ellenére 1 éves kora körül szeretném leválasztani, mert a 4 foga miatt, vagy az újabb várandósság miatt már fáj, ahogy szopizik, plusz jó lenne az utolsó 2-3 hónapot valamennyire megerősödve tölteni. Egyébként is csak 1 éves koráig terveztük a szoptatását.

Ja, és nem választotta el magát a nagylány, simán szopizik tovább (mikor megjött 1x, akkor is simán szopizott, bár eleinte furcsa volt neki) és most is.


Az előnyökről, hátrányokról még csak ennyit tudok pocakosan, majd augusztusban érkezik a kistesó, reméljük minden jól alakul, igyekszem talpraesetten és reményekkel teli várni az új helyzetet :) (egyébként mi sem mostanra terveztük a picit, de nagggggyon örülünk neki :))

2011. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szoptass, ne válaszd el szegénykét! Ha kétségeid vannak beszélj egy LLL-es tanácsadóval!

A "nagyobbikat" én is szoptattam mikor újra babás lettem, Ő saját magát választotta el mikor a 4. hónapban jártam. Állítólag ekkor megváltozik a tej íze és a babák egy része leszokik. A tiéd addigra hozzátáplált lesz, így ez könnyen megeshet. Ha mégsem, akkor sincs baj, olvastam a Kismamában olyan anyukát aki egyszerre szoptatta a kicsit és a nagyot.

2011. márc. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19:48-as vagyok, tényleg megváltozik a tej íze a 4. hónapban? (bocs,h így belekérdezek, csak mert én már betöltöttem a 4. hónapot, már az 5.-et kezdem, és semmi gond nem volt eddig, vagy ez egyénfüggő?)
2011. ápr. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát az elválasztás valójában nagyon nem megy, még fokozatosan sem...egyáltalán nem issza meg a tápszert, pedig csak napi 1 szopit próbálok kiváltani egyelőre.

Csak üvölt, összeszorítja a száját a cumisüvegre, 1-2 cseppet tudtam belediktálni...de annyira sajnálom szegénykét.

nem tudok mást csinálni, továbbra is szoptatom, mert képes és éhen hal. pedig újabban 2szer-3 szor ébred éjjel, pedig ilyet még újszülött korában sem csinált.

sőt volt hogy a cicin is ordított, ami szintén nem volt jellemző eddig.

úgy érzem nekem is könnyebbség lenne, ha 1-2 szopit kiválthatnánk, mert eléggé kimerítő a terhesség mellett.

addig is próbálok kitartani.

2011. ápr. 1. 08:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd szopizni.

Tényleg megváltozik a tej íze, de ez nem anyafüggő, hanem babafüggő, hogy ez őt mennyire zavarja. Az én fiam is akkor hagyta abba a szopit mikor a 4. hónapban jártam, előtte el sem tudtam volna képzelni, hogy az én cicifüggő fiam ilyet tegyen. Elfordította a fejét mikor kínáltam és mondta, hogy josz. :) Akkor olvastam utána, azt hittem valami baj történt a fiammal.

De van olyan baba, akit ez cseppet sem zavar. :)


Szopiztass nyugodtan, szegénykét ne zavard össze, mert lehet még több problémád lesz.

2011. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ennyire pici korkülönbséggel nem szültem (bár nálunk meg 6,5 év alatt lesz meg az 5 gyerek, és egyenként jöttek), de több ismerősömnek van így, és mind azt mondták, hogy az eleje ugyan nagyon nehéz, utána viszont nagyon gyorsan összenőnek, és nagyon jó!!!

Gratulálok, és azt tanácsolom, hogy állj hozzá pozitívan, és akkor biztos jól fogod venni az akadályokat!

És én biztos beszélnék másik dokival is, és ameddig csak lehet, szoptatnék! Fél éves korig nagyon sokat jelentene a babádnak!

2011. ápr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!