Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a baba méretei kb 2 héttel...

Ha a baba méretei kb 2 héttel nagyobbak, mint a tényleges terhesség, akkor lehet, hogy két héttel hamarabb várható?

Figyelt kérdés
Kedden kezdtem a 28. hetet, de a hétfői uh-on azt írták a papíromra, hogy 29-30 hetes terhesség. A szülés időpontját a doki nem hozta előbbre, az maradt a máj 19. De a 4D-n azt írták, hogy szülés várható időpontja máj 12. Akkor most mi van? Nem igazán értem, és a dokit elfelejtettem megkérdezni erről. És csak ez miatt nem akarok megint elmenni.
2009. febr. 26. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

12 hetesen már 1héttel nagyobbra vették a babám az uh-on, de a kiskönyvbe még a 12 hetet írták.

A szülés időpontját csak nagyon ritkán szokták módosítani, az utolsó mensiből számolják.

De a cuccodat majd időben pakold össze:)

2009. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia

Ha továbbra is így marad a különbség akkor említsd meg az orvosodnak

Mi egy héttel vagyunk kisebbek az elejétől de csak akkor írta át a doki mikor már kb 4 látogatás után is maradt a különbség

2009. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is mondták 4D-n, hogy 2 héttel fejlettebb a koránál, aztán 1 hetet még túlhordtam. Nem lehet tudni pontosan sosem, hogy a baba mikor gondolja úgy, hogy kibújik.
2009. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is végig nagyobb volt a babám mégis a 41. hét végén szültem. Ez nem jelent semmit.
2009. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül jön hamarabb.Az első lányom 3.40-nel 2 héttel hamarabb jött, a kicsi 4.36-tal az utolsó napon született meg pedig végig 2 héttel nagyobbnak mondták.A dokim pedig azzal biztatott hogyha az első hamarabb jött a 2.is szokta azt tartani.Nem jött be ez se.De ez csak saját tapasztalat.
2009. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

Voltam tegnap védőnőnél és ő is azt mondta, hogy nagyobb, mint a kora és hogy szerinte már május elején meglesz.

2009. febr. 26. 10:52
 7/14 anonim ***** válasza:

szia. pont ma beszelgettunk errol. szerintem genektol fugg a baba fejlettsege, van aki 40 hetre kisebb sulyu babat es van aki nagyobb sulyut szul.az orvosok csak nagyjabol tippelnek, de a szules idopontjat senki sem tudja megallapitani,ket dolog van amit biztosra nem lehet tudni, a szuletest es a halal idopontjat.én inkabb az utolso mensim idopontjatol szamolok,és abban bizom, ha van is par nap elteres, de azt nem vennem be hiaba mondana, hogy meret szerint jopar hettel kesobb vagy elobb fogok szulni. a sorsra bizom, a lenyeg hogy egeszseges legyen, lenyegtelen, h.38,39 vagy 40 hetre is szuletik

Udv.16 hetes

2009. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már a 3. időpontot is változtatni akarták, pedig még csak 21 hetes vagyok. Vagy 22? Jó kérdés... A mensim rendszertelen volt, mondtam is a dokinak, hogy fogalmam sincs, hogy jó lesz e úgy ha onnan számolják. Elkezdték onnan számolni.(2008. szept. 22-től)kiírtak 2009. Június 29-re. Aztán UH-n kissebb volt a bébi. Módosították 2009. Július 23.-ra. A legutóbbi UH-n nagyobb volt a bébi és ismét módosítottak 2009. Július 16.-ra. Azt mondták erre azért van szükség, hogy a bébi ne ázzon még feleslegesen 2-3 hetet a magzatvízben. Most már igazán kíváncsi vagyok, hogy mikor fogok szülni...

21 heteske

2009. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


A babák akkor jönnek, amikor jónak látják.


A kislányom folyamatosan két héttel kisebb volt, mégis az utolsó menzesztől számítva két héttel korábban jött.


Most megint állapotos vagyok és kíváncsian várom, hogy milyen dátumokat fognak írni, mert ugyan tudom az utolsó menzeszem dátumát, de mivel még szoptattam (és spirálom is volt) abszolút rendszertelen volt, legutóbb 12 napig tartott.

2009. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mi a kiírt dátum, a baba úgyis akkor fog megszületni, amikor ő akar, ezen ne is izgasd magadat szerintem.

A terhesség végén már úgyis hetente jársz majd dokihoz, igazán akkor fog már kirajzolódni, hogy nagyjából mikor fogsz szülni.

Jó babavárást!

2009. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!