Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit, hogy kell csinálnom?...

Mit, hogy kell csinálnom? Többi lent!

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam a nőgyógyászomnál és mondta,hogy ne nagyon hízzak!A 20. hétben vagyok és eddig 5 kiló jött fel és mondta,hogy ez jó és még ennyit szedhetek fel szülésig!Sokszor vagyok éhes és eszek!Amúgy sem vagyok egy topmodell alkat és hajlamos is vagyok a hízásra!Ha volt valaki hasonló helyzetben akkor kérlek adjatok tanácsot,hogy mit,hogy miből és mennyit ettetek!Még egy kérdés:írt valakinek az orvosa HUMET-R szirupot,hogy azt szedje?Válaszotokat előre is köszönöm!
2011. márc. 30. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajna hasonló helyzetben vagyok mint Te és állandóan nasiznék :SSS


Kevés kenyér, tészta és ne fehér lisztből legyen..


Sok zöldség, gyümölcs!

Ne használj sok zsiradékot az ételek készítésekor, inkább párold meg a husikat is.


A Humet-r szirupot miért írta fel neked a doki? mire jó?

2011. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy vas meg könnyebb széklet miatt,de amúgy nem fejtette ki bőven!Ahogy elolvastam minden vitamin makro-és mikrobiotikumok vannak benne!Elevitet szedtem eddig,de azt mondta ezt szedjem ezután!
2011. márc. 30. 12:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez így működne akkor nagyon jó lenne. Én az első terhességemmel 16 kilót híztam, pedig nem ettem. Annyira vizes voltam, hogy nem csak a bokám dagadt el, hanem az egész lábam. Hallgattam én is hogy ne hízzak, a kilók meg csak jöttek fel, semmit nem tudtam vele csinálni. Szüléssel tíz kiló ment le.

Most második babámat várom, a hetedik hónapig négy kilót szedtem fel, aztán utána négy hét alatt ismét négy kilót, mindezt úgy hogy nem ettem többet. Azt mondták ez sok, ennyit ne egyek :O A lábam meg megint vizesedik...

Ne foglalkozz vele, az az én tapasztalatom szerint tévhit, hogy ha odafigyelsz, nem hízol. Én mindkétszer odafigyeltem, mégis hízom. A szülés után lemegy. Az orvos meg ha csak egyszer szédülne az éhségtől, és azt mondaná neki valaki hogy többet ne egyen, biztos kiakadna. :D Ők ezt az érzést nem ismerik. Én most speciel ott tartok, hogy nem is érdekel az egész, hát szédelegni tán nem fogok egész nap, hogy az orvosom jól érezze magát tőle. :D

2011. márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Össz-vissz 10 kiló?Az már egy orvos...:S de gondolom akkor már eleve túlsúlyos voltál,ha ennyire bekorlátozott nem?
2011. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amire tudsz figyelni,az az,hogy ne csokit nasizz,hanem gyümölcsöt pl. Kenyérből is,tésztából is kevesebbet.

Ami még nekem "segített"hogy gyümölcslevek,üdítők helyett sima vizet iszok. Erre tudsz figyelni,de ez még korántsem garancia semmire.Viszont a dokinak mondhatod,hogy eszerint élsz és ne csesztessen.

2011. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!Igyekszem üdítőt nem inni,szénsavmentes vizet iszok,csokit nem eszem,meg teljes kiőrlésű kenyeret kezdtem el enni!Azt még el kell mondanom még,hogy vizesedem!Nap végére olyan a lábam,mint az elefántnak!
2011. márc. 30. 16:28
 7/9 anonim ***** válasza:

12:16 vagyok.

Én is jobbára gyümölcsöket, főzelékféléket eszem, ma pl tízóraira karalábét ettem nyersen, ebédre zellerkrémlevest, két tányérral, mert nagyon jól esett, viszont annyira jóllaktam vele, hogy másodikat nem is ettem. Uzsira szintén leves, meg tegnapról maradt még vitaminsalátám ( reszelt alma, reszelt sárgarépa citromlével nyakonöntve ). Vacsira szintén lesz még salátám. Ilyen étrend mellett is nő a súlyom, hát akkor már ötletem sincs mit lehet enni :DD Ezek közül az egy amiben tán még kalória is volt, az a leves, mert tejföllel szoktam habarni. Szerintem ha nem ennék semmit, akor is híznék. Mert OK, hogy az ember ne zabáljon, de a visedesést azt is egy kaptafára veszik a tényleges hízással, pedig a kettőnek semmi köze egymáshoz. Utóbbit nem lehet befolyásolni, mert vagy elnyomja a pocak a nyirokereket, vagy nem. Ha dagad a lábad, nálad is szerintem ugyanaz van mint nálam, normál étrend mellett is többet fog mutatni a mérleg. Azért figyelj hogy jó minőségű ételeket egyél, az orvos megjegyzéseit meg nyugodtan engedd el a füled mellett.

2011. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Só nélkül mindent.
2011. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sótlanul eszem alapban is, vannak ételek amikbe nem is teszek sót, mégis vizesedem. Fehérjefogyasztás mérséklése még csak-csak működik, de az sem mindíg. Múltkor ettem húst, bedagadt a lábam, két nap kellett mire lement a vizenyő, hiába polcoltam fel. Ez van. Majd ha nem lesz pocakom, lesz nyirokkeringésem, addig nem. Szerencsére már nem sok van vissza :)
2011. márc. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!