Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az NST? Mit néznek...

Milyen az NST? Mit néznek ott? Mit kell csinálnom?

Figyelt kérdés
Most 35 hetes vagyok, és jövőhétre, 36 hetesre kaptam időpontot NST-re. Első babám, nem tudom,h. milyen.
2010. nov. 30. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy (vagy kettő, géptől függ) érzékelőt tesznek a hasadra, ami egy gépre van kötve, és a baba szívritmusát figyelik vele. Ha minden jól megy, akkor 20 percnél nem tart tovább. Közben mozognia is kell a babának (egyél előtte csokit, és jó, ha viszel is magaddal), mert azt is figyelik, hogy a mozgások alkalmával hogyan változik a szívritmus, illetve, hogy hogyan tér vissza nyugalmi állapotba a szív a mozgás abbamaradásával. Ezt az érzékelőt vagy rákötik a hasadra, vagy neked kell tartani, ez változó.

Amit írtam, hogy "ha minden jól megy", az azt jelenti, hogy elegendő ideig van rögzítve a szívritmus ahhoz, hogy értékelni tudják, és közben mozgott is a baba. Tovább tart, ha nem akar mozdulni, és akkor is, ha nagyon ficánkol ide-oda, mert akkor ki-kiúszik az érzékelő hatóköréből, és keresni kell a szívhangját.

2010. dec. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem leültettek egy kényelmes fotelbe, a hasamra egy kis kerek korongot erősítettek gumival, a kezembe meg kaptam egy gombot, amit meg kellett nyomnom, ha éreztem, hogy mozog a baba.

Ha tudsz, kérj akkorra időpontot, amikor fent szokott lenni, mert nekem volt, hogy az orvos nyomkodta a hasamat, hogy felébressze a picit. ltalában 20 perc, de nekem volt egy órás is, mert elaludt. Mindenképp kell, hogy mozogjon.

Közben a doktornővel beszélgettem, lehetett inni és enni mértékkel, hogy mocorogjon a bébi.

Kényelmes kellemes környezetben én is néha majd elaludtam.

2010. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kérhettem én is időpontot, hétfőn 8 órára, vagy fél 12-re. Az utóbbit választottam. Nekem össze vissza mozog a babám, nem rendszerességgel. Szóval mindegy is lenne mikor mennék. Kösz a tippet, a csokit kipróbálom.
2010. dec. 1. 11:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!