Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 180 g-os diétát kell csinálnom...

180 g-os diétát kell csinálnom a cukoreredményem miatt. Mennyi idő alatt kell az értékeknek javulnia, ha betartom az előírt adagokat?

Figyelt kérdés
3 napja csinálom és mindig 1 óra után kell mérnem. El vagyok keseredve mert 1-2 alkalommal 7 fölött van.
2011. ápr. 1. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Azonnal kell javulnia, ahogy diétázni kezdesz. Ha még így is magas, valószínűleg inzulinos leszel. De ne ijedj meg tőle. Elsőre horrornak tűnik, hogy az ember szurkálja magát, de egyáltalán nem fáj. Egyáltalán! És szülés napján már nem is kell többet csinálnod.


Még egy tanács! Tejet ne igyál! Kicsit se! Reggelinél sokszor nagyon kiugrik az érték még joghurtra is, akkor kell vigyázni. Délután már jobban lehet lazítani. Ha bármi kérdésed van, írj privit!

2011. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hét után már volt változás, és a második hét végére teljesen normalizálódott.
2011. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Méricskéléssel nem sokra mész. Írd fel pontosan mit eszel és figyeld meg mi az ami megemeli.

Ez nagyon egyéni. A tej például az egyik ilyen, alig van benne szénhidrát és zsíros is, mégis nagyon megemeli a vércukrot.

De van akinek a rizs is az egekbe emeli, de bizonyos fajta rizsből akár mérhetetlenül ehet. Van aki teljes kiörlésű dolgokból annyit ehet amennyit akar, semmit nem emel.

Ezt ki kell tapasztalni, hogy a te szervezeted melyik szénhidrát fajtára hogyan reagál. És alapesetben sem elég a szénhidrátot nézni, hanem a glikémiás indexét elsősorban (nem is a szénhidrát tartalom számít)

Például a krumpli nem mindegy, hogy püré, héjában sült, főtt, olajban sült- mert mind másképp emeli a vércukrot.

2011. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most kezdtem pár napja a diétát!Első reggel felment nekem 7,2-re,most délben szintén(pedig szigorúan mérek mindent)ráadásul a most délit nem is értem mert halat ettem párolt zöldséggel és számításom szerint még a felét sem érte el a Ch-érték!nekem azt mondta a doktornő ha rendszeresen fő étkezés után 7 fölött van az eredmény és sok a magzatvíz akkor SOS soron kívül mennem kell!kicsit én is kétségbe vagyok esve mert a babát féltem nagyon,de gondolom majd bele jövünk ebbe a diétába és kitapasztaljuk mikor mi jó nekünk amitől nem szalad 7 fölé!írjad meg ha gondolod a tapasztalataidat hátha tudunk segíteni egymásnak(Is)!

2011. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Hova tudok írni neked?

2011. ápr. 1. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:ryta075@gmail.com
2011. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok,

nekem is rossz lett az eredményem 3 hete. Vásároltam egy accu chek vércukorszintmérőt. 180-as diétát kellett tartanom. 2 hét alatt nagyon nehezen maradt az értékem 7 alatt. A dietetikusomnak nem tetszettek az eredmények, elküldött vérvételre, ahol a levett vérrel ellenőriztük a vércukorszintmérőmet is. Kiderült, hogy felül mér a készülékem. A labor szerint 4,5 volt étkezés után egy órával az értékem, az én vércukorszintmérőm 6-ot jelzett. Ez egészen pontosan 1,5 - es különbség, ami nem kevés.

Azt tudom nektek tanácsolni méressétek be a vércukorszintmérőtöket.

2011. ápr. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, a dietetikusod rosszat mondott, mert nem mérhet felül a vércukormérőd, hiszen teljesen más a laborban és a mérővel mért vér eredménye, hiszen teljesen más a módszer. Eleve a határértékek is laborban plazmából meghatározott értékekre vonatkoznak, nem a kézi mérőére.

A másik meg hiába méreted be, nem tudsz pontosan mérni, mert kisebb a csepp, nagyobb,más szögben ér a tesztcsíkhoz. Mérd meg többször egymás után, ritka hogy pontosan ugyanaz lesz az eredmény és van, hogy van 1,5 különbség is, gyakorlatilag ugyanabból a vércseppől egymás után mért értékek között is.

2011. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!