Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lett jó a cukoreredményem,...

Nem lett jó a cukoreredményem, el vagyok keseredve. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Az éhgyomri: 5,0 (3,6 - 6,6),

30 perces: 10,1 (4,0 - 8,0),

60 perces: 9,8 (4,0 - 8,0),

és a 120 perces: 8,4 (3,6 - 7,0).

Ezenkívül magas a MON\% értékem: 8,70 ({8)

és a Monocyta 0,08 ({0,06)-amiket nem tudom micsodák, kerestem a neten , hogy értelmezzem, de nem jutottam sokra:-(

Ha valaki tud segíteni, megköszönöm.-)

Eztuán akkor kell megint mennem majd terheléses cukorra? Mikor?

Köszönöm a válaszokat.-)


2008. febr. 21. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy diétáznod kell majd, amit persze terhesen és kívánósan elég nehéz betartani. És valószínűleg meg is fogják ismételni a vizsgálatot.
2008. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
válaszd a tej-zsömlét, ha ismételni akarsz!!! Lassú az anyagcseréd, nem vagy cukros, mindjárt bemásolom, mire kell figyelj ezután!
2008. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

tessék:)

Szóval reggel ne kezdj tejjel, mert az dobja a cukrot (egyébként napi 3,5 dl iható/nap, az is beosztva) Tehát müzli, kakaó, tejbegríz..ilyenek kilőve. Ehetsz tojásrántottát, vagy kétszersültet(2 db) sonkával sajttal, paradicsommal... Abonett kenyeret.. fekete vagy teljeskiőrlésű kenyeret. Kis lecsót, 1 abonettel; vizeszsemle egy darab, szelet sonkával egy almával; ... pépeset ne nagyon egyél, az dobj a cukrot(túrókrém..joghurt..csak tízóraira inkább) Vacsira, akármit, legyen benne szénhidrát valamivel kevesebb, mint ebédre (kb 40g) ezeket eheted este is, vagy gyümölcsöt, zöldséget (abból is napi fél kg a megengedett, sajnos) Nekem is magas lett a cukrom(8.0), diétázgatom, de nem veszem szigorúan. Nem méricskélek. Igazából az anyagcserét kell beállítani, h azonos szinten mozogjon az éhomival étkezés után egy órával, vagy kicsi legyen az eltérés, és ne menjen 7.0 mmol/L fölé a cukorérték. Én is ezt próbáltam beállítani így és sikerült, úgy érzem, és a mérések is ezt mutatják. Folyamatosan 5.0 körül mozog. Mozog, persze, hát a mozgás is fontos, napi egy óra séta legalább, és vagy kis tornácska. Ha van még kérdésed, írj privit, vagy akár ide is. én nem mentem el dietetikushoz(3 hónap múlva jutottam volna be, addigra megszülök)így egy belgyógyászismerősömmel konzultáltam. Magas glikémiás indexű ételeket(rizs, tészta-kivéve durum és spagetti, krumpli, búzaliszt, fehérkenyér...)helyettük teljeskiőrlésű, tápanyagokban és lehetőleg szénhidrátba is gazdag ételek. Ha édességre vágysz, norbis puding, milka diabetikus tábla, diet csokik, nápolyik, kevéske/nap jöhet. 30g fruktóznál nem szabad többet fogyasztani. Egy fontos:SOKSZOR ENNI KEVESET, ÉRTÉKESET! :) nem lesz semmi gond, nem kell bepánikolni, n is bepánikoltam, de most már lenyugodtam. Pékáruról,édességekről mondj le kicsit. Puszi

31 hetes kismami"

2008. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a monocita a fehérvérsejt egy fajtája.
2008. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem amikor megcsinálták a terheléses cukorvizsgálatomat szintén rossz eredményt kaptam a 2 órásom 9 lett.

Elküldtek egy félprofilos terhetésre ez azt jelenti hogy reggel 7-kor eszel egy zsömlét+1 kockasajtot és 2dl tejet 8-kor vért vesznek, 10-kor eszel egy almát vagy egy kefírt 11-kor ismét vért vesznek.

Nekem ennek az eredménye már jó lett de diétázom. (semmi csoki nasi, csak ha nagyon megkívánom akkor diétás) teljes kiörlésű kenyeret eszem, minimális rizst krumlit inkább sok zöldséget és grillezett husit.

Gyümölcsöt lehet enni napi 1/2 kg-ot. Az a fontos hogy ne éhezz és napi5 X egyél.

Ne keseredj el én is nagyon el voltam kenődve naponta tornázom sétálok és egészségesebb dolgokat eszem, és mégsem éhezem.

25 hetes kismama

2008. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnekinek, aranyosak vagytok.-) Azért is izgulok kicsit, mert csak 1 hét mulva tudok védőnőhöz menni, akkor rendel...

De várom a további véleményeket is szivesen.-)

Köszi.-)

2008. febr. 21. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagy? :)
2008. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jól vagyok:-) Tegnap voltam egy sima vérvételen, az éhgyomri cukrom 5,1 lett, a fruktóz nem 249, mindegyik határon belül. Ma megyek a dietetikushoz, azért kiváncsi vagyok milyen okosat fog mondani:-)

Köszönöm az érdeklődést:-)

2008. márc. 13. 08:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!