Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert hivjak terheshormonnak...

Miert hivjak terheshormonnak az Ultrogestant vagy Duphastont? Mennyi ideig kell szedni?

Figyelt kérdés
2008. febr. 8. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Duphaston egy progeszteron készítmény terheseknek. Az első három hónapban segíti a progeszeteron hiány miatti gondok oldódását, javítja a beágyazódást, a lepény kialakulását.
2008. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség során progeszteron készítmények adására sok esetben sor kerül.

Koraterhességben a lepény kialakulásának, jó megtapadásának segítését várjuk tőle. Szerepe lehet abban is, hogy a lepény kialakulása előtti időben a terhesség 'hormonális vezénylése' a petefészkek feladata, és ez sokkal ingadozóbb hormonszinteket eredményez, ami nem egyszer pl. vérezgetéshez vezet.

Progeszteront adni lehet szájon át (pl. Turinal, Duphaston), injekcióban vagy újabban hüvelyi tabletta formájában. Ez utóbbi elvben kevésbé terheli a májat, tehát az emésztési és májpanaszok hátterében önálló szerepe nem valószínű. Számomra is az tűnik valószínűnek, hogy már korábban meglevő máj-epe probléma aktivizálódott a terhesség során.

2008. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
ezeket egy cikkből szedtem ki, amit a neten találtam
2008. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én szedem a duphastont 6 hetes korom óta,ekkor voltam először dokinál.Napi szinten görcsölgetett a hasam és ezért írta fel,erősítés gyanánt.Sárgatesthormont tartalmaz,ami segíti a beágyazódást.Napi 2x1-et szedek és azt mondta,hogy a 12. hétig szedjem,mert utánna már átveszi a szerepet a méhlepény.

Remélem tudtam segíteni.10 hetes kismami

2008. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedtem Duphastont, mert vérezgettem,5 hetes korom óta, két hét alatt elmúlt a vérzés, de a 11. hétig szedtem.A doki fogja megmondani meddig érdemes szedned, de a Duphastont 14 . hét után nem kell , mert a méhlepény átveszi a szerepet,és nem lesz gond a hormonokkal.
2008. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem ma irta fel a doki a duphastont,mert igy három hetesen görcsölget a hasam,erősités végett kaptam én is.
2008. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!