Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha nem akarok fogadott...

Baj ha nem akarok fogadott orvost vagy szülésznőt? Származhat ebből hátrányom?

Figyelt kérdés

Abszolút nem ragaszkodom fogadott orvoshoz, nem csak a pénz miatt, amúgy sem.

Ugyan úgy bánnak azokkal a kismamákkal is akik nem fogadnak? Ugyan annyi lehetőségem van a különböző vizsgálatokra, kérdés feltevésre, segítség kérésre?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. márc. 28. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanúgy kötelesek válaszolni a kérdéseidre. Nekem bár van fogadott orvosom, a terhesgondozáson is mindig megkérdezik van-e panaszom, kérdésem. A tanácsadós doki is ismer már elég jól, volt már néhány konfliktusunk is, ennek ellenére ő is odafigyel. Gondolom kórháza,és orvosa válogatja, de ahol én fogok szülni, ott minden kismamát tökéletesen ellátnak.
2011. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt. Tökéletesen elégedett voltam mindennel, sőt a kádban vajúdtam, és az alternatív szobában szültem. Szerintem kórházfüggő is. Én a Szent Imrében voltam.
2011. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt. De azért úgy érzem, hogy legközelebb ha szülnék, akkor lenne választott dokim. Nem volt semmilyen negatív élményem, nagyon korrekt volt mindenki, de vannak olyan dokik, akik baromi ellenszenvesek, és szerencsém volt, hogy amikor szültem, nem ilyen volt bent. de egy szülést úgy végigcsinálni, hogy nem bízok a dokiban, nem szimpi, nem lenne túl jó. Szerintem a szülésznő annyira nem lényeg, nekem a doki szerepe sokkal fontosabbnak tűnt. Szóval, ha a szülésznő nem lett volna normális, az nem számít, mert igazából a beöntésen és borotváláson kívül semmit nem csinált. De azért ha még egyszer szülnék, fogadnék fel dokit, nem biztos hogy szerencsém lenne megint, és szimpi doki lenne bent.
2011. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon vitatkoznék az utolsó válaszolóval. Már kétszer szültem, mind kétszer fogadott szülésznővel és nőgyógyásszal. A nőgyógyászt azért fogadtam, mert egyszerűen féltem, hogy mi van, ha egy nagyon nem kedveset fogok ki. A szülésznőt először a nőgyógyászom javaslatára fogadtam, hál' Istennek. Nos mindent ő csinált. Mikor már megszületett a kislányom, akkor nézett meg a nőgyógyász ott lent, hogy minden rendben van-e. Ennyit tett egy havi fizetésemért. Másodszorra másik kórházban szültem, de biztos voltam benne, hogy fogadok szülésznőt, mert tőle függ minden. Hogy vágnak-e, hogy mozoghatsz-e, hogy mikor mi történik veled. Az orvos ha minden rendben zajlik csak felügyel. Most fogok 2,5 héten belül szülni harmadszor. Ugyan az a fogadott szülésznőm, mint másodszor. Nőgyógyászt nem fogadtam volna, mert egyszerűen fölöslegesnek érzem arra elkölteni egyhavi fizetésünket, de mint kiderült, csak úgy lehet fogadott a szülésznőm is, ha fogadott a nőgyógyászom is. Így keresett a szülésznőm egy nőgyógyászt, aki szerinte megbízható, szimpatikus is, de nem kér sok pénzt. Így lett fogadott nőgyógyászom a 34. héttől. Előtte nem volt, nem is éreztem hiányát. Most kényelmes, hiszen előre megbeszélt időpontokra megyek a kórházba CTG-re, vizsgálatokra, nem nagyon kell várnom, ők is igyekszenek rugalmasak lenni, hiszen tudják, nekem itthon két gyerek felügyeletét kell addig megoldanom.

Nekem az a véleményem, hogy a nőgyógyász fogadása csak abban az esetben szükséges, ha előre tudod, hogy császáros vagy komplikációs szülésed lesz. Szülésznő fogadását én viszont csak javasolni tudom, tényleg az ő kezében van a sorsod szülés közben, nekem nagyon nem volt(most sem az) mindegy, hogy mi történik velem ott lent. Eddig sikeresen megúsztam minden komplikáció nélkül, gátmetszés nélkül két szülést így.

2011. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak írom, hogy én is szültem, és nekem ez volt a tapasztalatom, hogy a szülésznő nem csinált semmit. Borotvált, beöntést adott, aztán azt mondta, hogy menjek tusolni. Aztán ott vajúdtam (ő nem volt sosem ott a szobában), és amikor jöttek a tolófájások, akkor szóltunk neki, hogy ugyan jöjjön már be, benézett, kiment hívta a dokit, és ennyi. A doki vezette le a szülést, nem a szülésznő. Szóval én neki egyáltalán nem tulajdonítottam nagy szerepet.
2011. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krisztivan ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott egyik sem.Szülésznőt érdemes szerintem is inkább fogadni de csak ha nincs semmi komplikációd.Én egy olyan orvosnál szültem akit sokan felfogadtak(sok pénzért).túlhordtam a fiamat egy héttel így azalatt hozzá jártam vissza vizsgálatokra is.Ingyen.Komplikált szülésem lett.Nagyon nagy baba.Nem mézesmázos a modora de profi volt.Azt mondták nem fog kiférni a fiam de kinyomtuk,így nem lett császár. 3/4 órán keresztül vart(szép lett),mindig bejött megkérdezni hogy vagyok,minden rendben van-e.Ő engedett haza is elátott információkkal.Megvoltam vele elégedve.A szülésznő pedig egy tünemény volt.A péterfyben szültem két szülésznőt fogyasztottunk el és mind a kettő hihetetlen kedves és figyelmes volt.
2011. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs fogadott orvosom, nem is lesz. Nem érzem szükségességét, viszont szülésznőt szívesen fogadnék.
2011. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam az első terhességemnél volt fogadott dokim is és szülésznőm is. Nálam is a szülésznő csinált szinte mindent. Meg voltam elégedve a dokival is és a szülésznővel is. Most még csak 13 hetes vagyok, de az orvosom Németországban van, a szülésznőm "kórházába" nem mehetek, mert nem oda tartozom, igy én úgy gondolom, hogy orvost nem szeretnék fogadni, szülésznőt viszont mindenképpen. Remélem nem mindenhol csak dokival együtt lehet.
2011. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyik szülésemnél se volt fogadott orvosom meg szülésznőm se (bár eüsök vagyunk a férjemmel mindketten).

Szerencsére minden oké volt mindkétszer, így most harmadjára sem fogadok.

Ami rossz: felénk egyrészt lenéznek ha nem fogadsz orvost mert úgy értékelik nem ér meg neked 50-60 ezret a gyereked élete...

Holott én is úgy voltam mint az előttem válaszoló hogy az orvos a végén odanézett hogy ja nem kell gátmetszés? (ez a második szülésemnél volt) az elsőnél meg összevarrt 10 perc alatt és ennyi.

Amúgy a szülésznő vezette le lényegében.

A másodiknál a szülésznő kb. ott hagyott magamra még jó hogy a férjem ott volt, tudott szólni.

Terhesgondozás terén is változó szerencsére nekem így harmadik babánál már nincs kérdésem de elsőnél lenne és felénk 2 perc alatt lerendezik a gondozást és még akkor is neked kell rákérdezni hogy mégis mikor gyere legközelebb stb.

Na ez nem teljeskörű gondozás, meg nem is a mindent kérdésemre választ kapok kategória.

Ha szerencséd van van egy jó védőnőd eközben (ami nem fizetős) és sok mindenről engem pl. ő tájékoztatott.

2011. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!